ABD’nin başı uyuşturucuyla dertte: Sokaklar bağımlıların yuvası oldu

ABD’de, uyuşturucu bağımlılığı günden güne artıyor. Daha evvel eroin, esrar, kokain üzere unsurlarla uğraş eden ABD’li takımların başı bu sefer de fentanil ve metamfetamin ile sıkıntıda. O denli ki fentanil ve metamfetamin bağımlılığı var olan sorunu uygunca artırdı.

Uyuşturucunun bitirdiği hayatlar: Sokaklarda zombi üzere dolaşıyor

Adı geçen uyuşturucu hususları kullananlar sokaklarda adeta zombi üzere dolaşıyor. Son olarak ABD’de sokaklarındaki bağımlılar cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. İsmi geçen uyuşturucu unsurları kullananlar sokaklarda adeta zombi üzere dolaşıyor. Son olarak ABD’de sokaklarındaki bağımlılar cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Devletten mahrum bir sistemin yarattığı boşlukla oradan oraya savrulan bağımlılar, sokaklarda yatıp kalkıyor.

“Amerikan düşü bu mu?”

ABD’nin öteki yüzünü ortaya koyan imgeler, bağımlıların içler acısı halini izleyenlere, “Amerikan düşü bu mu?” dedirtiyor. Yalnızca fentanil bağımlılığı nedeniyle bile yılda 500 Amerikalı hayatını kaybederken, metamfetamin bağımlılığında sayı daha fazla.

Yıllık vefat sayısı 300 bine kadar çıkıyor

Aşırı doz sebebiyle sokaklarda vefatlar yaşanırken yıllık toplam vefat sayısının 300 bini bulduğu belirtiliyor. New York, Philadelphia ve Kaliforniya eyaletlerinin orta sokakları bağımlıların merkezi haline gelirken, yetkililerin rastgele bir adım atmayışı bu bölgelerde yaşayan insanları korkutuyor. Çok doz sebebiyle sokaklarda vefatlar yaşanırken yıllık toplam vefat sayısının 300 bini bulduğu belirtiliyor.

New York, Philadelphia ve Kaliforniya eyaletlerinin orta sokakları bağımlıların merkezi haline gelirken, yetkililerin rastgele bir adım atmayışı bu bölgelerde yaşayan insanları korkutuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir