AKP’li Aydemir’den İmamoğlu yorumu: Altılı Masa’da Kılıçdaroğlu aday olmasın diye bir gayret var

AKP Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında verilen mahkumiyet kararıyla ilgili olarak,  Altılı Masa’da, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun aday olmaması için bir uğraş olduğunu söyledi. Aydemir, , “O yüzden bu neviden aparatları kullanma teşebbüsleri var” dedi.

Aydemir, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, hakkındaki mahkumiyet kararını kıymetlendirdi. Mahkemelere, siyasetin asla müdahil olmadığını kaydeden Aydemir, birinci mahkemeden çıkmış bir kararın sorgulanmasını gerçek bulmadığını, kararın istinaf ve Yargıtay’da görüşüleceğini hatırlattı. Aydemir, şöyle konuştu.

“Rahmetli Uzman Kaynak, ‘gelişmenin aktörlerine bakın, gelişme hangi aktöre yarar sağlıyorsa gerisinde o ve onun şürekası vardır’ demişti. CHP’de külfet var; Genel liderini, ‘adayımız bu’ diye zikredemeyecek kadar ürken ve korkan bir halde. Zira Altılı Masa’da Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı gelişmiş bir duruş, aday olmasın diye bir uğraş var. O yüzden bu neviden aparatları kullanma teşebbüsleri var. Bunların hepsi, tartışma yerinde bile milleti rahatsız ediyor. Cumhurbaşkanımızın karşısında aday kim olursa olsun, hiçbir ehemmiyeti yoktur. Zira 20 yıllık başbakanlık, cumhurbaşkanlığı serencamı var; millete yaptığımız hizmetler var. Allah’ın müsaadesiyle bu millet, kendisine yapılan hizmetleri unutmaz.” (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir