‘Babamın vasiyeti’ diyerek belediyeyi dolandırdı

Muratpaşa Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’ne 7 Kasım’da başvuran Asım Ç., yetkililere şirket kurucusu babasının vasiyeti üzerine kamu kurumlarına ilişkin klimalara fiyatsız bakım servisi sağladıklarını anlattı.

Yetkililer, belediye kanununa nazaran kuralsız bağış olarak kabul edilecek hizmet için üst makamlardan onay aldı. Asım Ç., 14 Kasım’da belediyeye ilişkin 8 spor salonu ve tesisteki 30 klimanın iç ve dış ünitesini söküp götürdü.

‘PARÇA GELECEK’ DİYEREK OYALADI

Tutanakla teslim edilen klimaların 20 günlük tamir mühletinin geçmesi üzerine belediye yetkilileri, Asım Ç.’yi telefonla aradı. Asım Ç.’nin kesim bekledikleri için bakım mühletinin uzadığını belirtmesi üzerine belediye yetkilileri 15 Aralık’ta tekrar aradı. Asım Ç. görüştüğü yetkiliye, belediyenin klimalarını aldığını inkar etti.

SAVCILIĞA CÜRÜM DUYURUSUNDA BULUNULDU

Bunun üzerine belediye yetkilileri, 3 gün içerisinde klimaların teslimini istedi. 19 Aralık’ta klimaların belediyeye teslim edilmemesi üzerine Asım Ç. hakkında kamu malına ziyan verme, misyonu berbata kullanma ve dolandırıcılık savıyla savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

Belediye Başkanı Ümit Uysal tarafından da işçinin olayda ihmalinin bulunup, bulunmadığının tespiti için soruşturma başlatıldı. Klimaların maddi bedelinin yaklaşık 600 bin lira olduğu belirlendi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir