Başkan Eroğlu: “Ebedi bitmeyecek aşkımız Tokat”

Nurhan İÇMEZ / TOKAT HABER

TOKAT (İGFA) – Tokat Belediye Başkanı ve AK Parti’nin gururu Eyüp Eroğlu, Esentepe’de düzenlenen mitingde Tokatlılarla buluştu. Lider Eroğlu’nun konuşmasından öne çıkan kesitler şöyle: “Seçimler, sandıklar bizim için düğündür, bayramdır. Hamdolsun Rabbimiz hiç mahcup etmedi. Girdiğimiz bütün seçimlerde milletimiz hep AK Parti dedi. Recep Tayyip Erdoğan dedi. Ve her seferinde bizi birinci parti olarak çıkarttı. Tokat’ımız daima bu türlü oldu. 22 yıldır tekrar girdiğimiz her seçimde Tokat’ta biz seçimlerde destanlar yazdık. Rekorlar kırdık. Ve her seçimde ipi açık ara göğüsleyen parti olduk. Ve Allah’a şükür tekrar 31 Mart’ta da yeniden ipi göğüsleyecek olan, açık orta Tokat’ta da bütün ilçelerde de birinci olacak parti yeniden AK Parti olacak. Değerli dostlarım, 10 yıldır hizmetinizde hizmetkarınız olarak çalışan kardeşinizim. Natürel belediye işi bir gönül işidir. Belediye işi bir sevda işidir. Onun için ben de diyorum ki stilimiz, edamız, her şeyimiz Tokat. Dünyamız, hayalimiz Tokat. Ebedi bitmeyecek aşkımız Tokat. Evet biz bu türlü diyoruz. Benim sevdam Tokat diyorum. Hiç bitmeyecek aşkımız Tokat diyorum. Ve inşallah da 1 Nisan’dan itibaren de bitmeyecek aşkımız Allah’ın müsaadesiyle daima Tokat olacak” dedi.

“124 PROJEYLE KENTİMİZİ BULUŞTURDUK”
Lider Eroğlu, projeler üretirken belediyeyi borçlandırmadan, bütçesi bugün her manasıyla parmakla gösterilen bir belediye olduklarını belirterek, “Peki bunları yaparken ne yaptık, hizmet ettik mi? Evet. 124 tane projeyle kentimizi buluşturduk. Kanal Tokat, meydan projesi, kapalı pazar yerimiz, kent parkımız, attık çamurdan su, elektrik üretim tesisimiz, içme suyu barajımız, yeniden endüstrinin taşınması projemiz, yeniden yüzme havuzlarımız, spor salonlarımız, semt spor komplekslerimiz, mahalle konaklarımız, hanımeli kültür sanat merkezlerimiz, 75 tane yeni yapmış olduğumuz parkımız, 31 tane sentetik çim halı alanımız, tekrar daha birçok alt yapısıyla, üst yapısıyla, devasa 124 tane yapıtı sizlerle TOKAT hemşehrilerimizle buluştuk. Bunu yaparken onurla, gururla beşerler geldiğinde gezeceğimiz hoş bir kentimizi ortaya koyduk. Kentimizi marka kent haline getirmek için uğraş ettik. Bugün kültürüyle, turizmiyle, istihdamıyla, yatırımlarıyla, kentleşmesiyle, planlamasıyla Allah’a şükür sizin hak ettiğiniz bir kenti oluşturmak için gece gündüz çalıştık. Bundan sonra da inşallah yeniden gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Usanmadan devam edeceğiz, bıkmadan devam edeceğiz. Önümüzdeki 2024-2029 yılları için de sizler için kusursuz projeler oluşturduk” diye konuştu.


ŞEHRE VİZYON KATACAK, TRAFİĞİ RAHATLATACAK PROJELER
Lider Eroğlu, kente vizyon, bedel katacak olan 101 tane projeleri kamuoyuyla da paylaştıklarına dikkat çekerek, “10 başlıkta 101 tane projemiz. Cumhuriyetimizin 101. yılına yakışan 101 tane projemiz. Kentsel dönüşümü önemsiyoruz. Bu manada da hem mahallelerimizin dönüşümü, hem de mahallelerimizde ada bazlı dönüşümler, hem de site bazlı dönüşümlerle 7 bin 500 tane konutun dönüşümünün inşallah başlangıcını 1 Nisan’dan itibaren başlatıyoruz. Tahlil de var, imkan da hazır. Başta Etraf Şehircilik Bakanlığımızın dayanağını alarak, Toplum Konut Yönetimimizin de tekrar dayanağını alarak, yeniden yereldeki siz bedelli, değerli hemşehrilerimizin de dualarını alarak, 1 Nisan’dan itibaren Tokatımızla 2. Kentsel dönüşüm atılımını başlatıyoruz. İyi olsun, uğurlu olsun diyorum. Evet, Tokat.’ımıza yeni yollar kazandırıyoruz. Başta GıjGıj Doruğu’nun altına, Kale Eteğinin altına, tekrar Yeşilırmak kenarındaki Zekai Gümüşdis Caddemiz’den, 2 tane Karşıyaka Güneşli Mahalle Bölgemize, bir tanesi toplam 8 kilometrelik, bir tanesi de tekrar 1,8 kilometre olmak üzere, 2 tane daha yol yapıyoruz.. Tekrar Sivas Caddemiz girişinde, Kemer Köprü bölgesinde, tekrar açacağımız 800 metrelik yolla toplam 5 tane ana arter yolu Tokat’ımıza kazandıracağız. Köprülü kavşaklarla, kentimizin trafiğini rahatlatacağız. Tekrar 7 tane, merkezde yaptıracağımız otoparkla, 10 tane mahallede yapacağımız mahalle otoparklarıyla da artık Tokat’ta otopark meselesini da çözüyoruz. Tekrar bugün büyük kentlerde olup da, ‘Başkanım Tokat’a da getirsen de şu trafiğe bir yararı olsa’ denilen, akıllı trafik sistemini de 1 Nisan’dan sonra getirip, kentimizi hem akıllı kent haline getiriyor, akıllı trafikte de kentimizin tekrar trafik problemini da çözüyoruz” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir