Bursaspor’un durumu ne olacak?

Oğuzhan Osman ALIM / HERKES DUYSUN

BURSA (İGFA) – Bursaspor PFDD Başkanı Ahmet Suphi Evke ile hem Bursaspor’un geleceği hem de son devirde tartışılan hakem kararları değerlendirildi.

GENÇ OYUNCULAR BU DURUMU KALDIRAMIYOR

Bursaspor’un şu anda taban noktasında olduğunu söz eden Ahmet Suphi Evke kelamlarını şu halde açıkladı, ” Çok genç olan oyuncu takımının bu psikolojiyi çok kaldırabileceğini düşünmüyorum. İdare manasında değişiklik yapıldı fakat futbolcu takımının kâfi olmaması nedeniyle problemler devam ediyor. Genç oyuncu takımının toparlayabileceğini çok ön görmüyorum.” dedi.

BURSASPOR DÖNEM BAŞINDA OLUMSUZ SİNYALLERİ VERMİŞTİ

Şu anda yaşanan tablonun dönemin şimdi başında sinyallerinin verildiğini söz eden Evke kelamlarına devam etti, “Birkaç deneyimli oyuncu elimizden kaçınca bu son kaçınılmaz oldu. Şapkadan tavşan çıkaracak bir takım yok. Bursaspor’da genç ve deneyimli oyuncular ortasında bir harman olsa kulüp bu durumu çok daha rahat kaldırabilir. Bursa bir göç kenti. Bu nedenle altyapıdan daima makul bir kalitenin üzerinde oyuncu çıkabiliyor. Lakin muvaffakiyetin yakalanabilmesi için transfer tahtasının katiyen açılıp oyuncu transferi yapılması lazım.” dedi.

KAOSTAN BÜYÜK GRUPLAR FAYDALANIYOR

Türkiye’de futbol karşılaşmalarında tartışmaların göbeğinde olan hakem kararları üzerine yorum yapan Ahmet Suphi Evke, “Bu çeşit kaos ortamları her vakit büyük kulüplere fayda. Şu anda Üstün Ligin en doruğundaki iki kulüp bu mevzudan nasıl faydalanıyor görüyoruz. Lobisi olan, gücü olan, üst sıralarda olan ekipler bu manada her vakit avantajlı pozisyonda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir