En pahalı rota Ankara – Arjantin: 185 bin lira

Online bilet platformu heybilet.com, uçak ve otobüs bileti fiyatlarının 2023’ün birinci beş ayındaki karnesini açıkladı.

2023’ün birinci beş ayında hem uçak hem de otobüs bileti fiyatlarında yükseliş sürüyor. Yurt dışına en kıymetli uçak seyahati 185 bin 557 TL ile Ankara’dan Arjantin’in Bahia Blanca kentine yapıldı.

Bunu İstanbul’dan Kuzey Hindistan’ın başşehri Leh ve Güney Kore’nin başşehri Seul’a yapılan uçuşlar izledi.

EN KIYMETLİ OTOBÜS ROTALARI

Benzer bir tablo yurt dışına otobüsle yapılan seyahatlerde da görüldü. En kıymetli yurt dışı otobüs seyahati 3 bin 680 TL ile İstanbul ve Almanya’nın kuzeybatısındaki Duisburg kenti ortasında gerçekleştirildi.

Ardından ise tekrar İstanbul’dan Almanya’nın Dortmund ya da Essen kentlerine yapılan seyahatler geldi.

Yurt içi otobüs seyahatlerinde ise en kıymetli biletler 1.050 TL’ye İstanbul’dan Datça’ya gideceklere satıldı. Hopa – Uşak, Bodrum – İstanbul rotaları da yüksek bilet fiyatlarıyla birinci üçte konumlandı.

Pahalı seyahat biletlerinin yükünü hafifletmek isteyenler, tahlili en uygun maliyetlerle gidebilecekleri bölgelerde aramaya başladı. İstatistiklere nazaran geride bıraktığımız aylarda yurt dışına en ucuz uçak biletleri bin 169 TL ile İstanbul’dan Tahran’a gidecekler için satışa sunuldu.

Yurt dışına en düşük otobüs biletlerinin ise İzmir – Erbil ya da İstanbul – Tiflis / Süleymaniye rotalarını kapsadığı kaydedildi.

En ucuz yurt içi otobüs seyahati da 5 TL’ye Maraş’tan Osmaniye’ye yapıldı. Bunu Karabük – Çerkeş ve Ceyhan – Antep çizgisi takip etti.

Heybilet CEO’su Samet Koç, “Vatandaşlarımız vize müracaatlarında uzun müddettir sorun yaşarken, yaz döneminin açılmasıyla birlikte birçok kişi tahlili vizesiz seyahat edebilecekleri ülkelere gitmekte buldu. Fakat dünya genelindeki ekonomik dalgalanmalardan ötürü yükselen bilet fiyatları, hem yurt dışına hem de yurt içine seyahat edecekler için yeni bir krize dönüştü. Biz de bu durumu ortadan kaldırmak maksadıyla platformumuzu ziyaret eden herkese, seyahat masraflarını azaltmaları için en uygun bilet ve rota seçeneklerini sunuyoruz” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir