Nuri Şahin: “Arda ile gurur duyuyorum, orada tutunacaktır”

Yeni dönem kamp çalışmaların birinci etabını Burdur’da tamamlayan FTA Antalyaspor, 2 günlük müsaadenin akabinde Döşemealtı Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde ikinci etap kamp çalışmalarına başladı.
Antrenman öncesi Futbol Sorumlusu Nuri Şahin, açıklamalarda bulundu. Yeni dönemin iyi olmasını dileyen Şahin, Burdur’da başarılı bir birinci etap devri geçirdiklerini belirterek, hazırlık maçında Başakşehir karşısında istediğini alana yansıtan bir grup gördüğünü kaydetti.
Kadronun tam oturmadığını lisana getiren Şahin, “Ama hem gençler hem de geçen yılki oyuncularımız kiralıktan dönen oyuncularımız hepsi güzel performans sergiledi. Grupla, yeni hocalarımızla bir arada düzgün bir ahenk sağladık, hoş başlangıç oldu. Yarın da Allah müsaade verirse ikinci etap için Erzurum’a yola çıkacağız” dedi.

“Transferler olacak”

Transfer gündemine değinen Şahin, “Yaptığımız iki transfer de benim istediğim oyunculardı. Erdoğan bizi birçok bahiste rahatlayacak. Daha fazla transfer olacak. Stoper, forvet, kanatlara, bek konumuna transferlerimiz olacak. Gerçek transferler yapmak istiyoruz. Transfer yapmak için transfer yapmayacağız. Her hoca en kısa vakitte ekibin bir arada olmasını ister ancak transfer devri sizin de takip ettiğiniz üzere bu sene biraz daha yavaş başladı. Fiyatlar çok uçuk gidiyor. O nedenle gerçek transferler yapmaya çalışıyoruz. Çok yeterli iş çıkarıyoruz, birtakım transferleri belli noktaya getirdik. Son adımları atarsak ortamıza katılacaklar. Yanlış transfer yapmaktan fazla, yanlışsız transferin biraz daha geç olması çok büyük problem değil. Bu hususta da kulüp olarak bu maddi durumlarda kulüp olarak çok yanılgı yapma lüksümüz olmadığı için bunu taraftarlarımız da anlayışla karşılayacaktır. Birinci hafta performansımızı vermek istiyoruz. Ne yazık ki transfer periyodu Türkiye’de biraz daha uzun olduğu için Avrupa’daki oyuncuların birçok da bunu bildiği için burayı bir A-B-C okuyup opsiyon olarak gördükleri için biraz zorlanıyoruz” tabirlerine yer verdi.

“Açık açık söyledim”

Sinan Gümüş, Ghacha, Floranus, Doğukan Nelik, Milosevic üzere isimlerin ayrılmasının gündeme geldiğinin hatırlatılması üzerine Şahin, “Göndermek istediğimiz oyuncuların hepsi hakkında raporumuzu verdik. Oyunculara da ben kendim açık bir formda onları takımda bu sene düşünmediğimi açık açık söyledim. Kontratlı futbolcularımız var kulüpte. Onlar da inşallah bu devirde kendileri için daha iyi olan yerlerle anlaşırlar. Milosevic, çok düzgün bir periyot geçirmedi birinci devrinde. Şu an çok âlâ çalışıyor, bence o talihi hak eden bir karakter. Ona bir baht vermek istiyorum. Şu ana kadar da çok düzgün gidiyor, kampın başarılı isimlerinden biriydi. Onu kaleye yakın oynatıp randıman alacağız. Sinan’la da açık açık konuştuk. Ayrılmasının onun ismine daha yanlışsız olacağını söyledim. Bunun kararını oyuncu ve kulüp verecek. Bahadır Öztürk, benim beğendiğim oyuncudur stoperimizdir. Âlâ de çalışıyor. Bahadır’dan memnunum” tabirlerine yer verdi.

“Yine genç oyuncu getireceğiz”

Geçen devir devre ortasında transfer edilen oyuncuların forma giyememesi sorulan Şahin, “Bugüne kadar bence hocanın istemediği bir oyuncu getirilmemiştir. Yalnızca hocanın istediği bir oyuncu da getirilmemiştir. Aldığımız genç oyuncuları potansiyel oyuncu olarak getirdik. Her gün onları antrenmanda görüyoruz, bize katkı sağlayabilir mi sağlayamaz mı? Olağan ki transferiniz gönül ister 10’da 10 tutsun. Yeniden genç oyuncu getireceğiz. Bizim genç oyuncu kazanıp onları satmamız lazım. Mukairu, Doğukan Sinik üzere. Geçen sene o oyunculara dakika vermek zordu. Negatif yarışın içinde kaldık ve onlara talih veremedik. Onlar da oynamak istedi lakin olmadı. Gittikleri yerlerde başarılı olurlar. Devre ortası transferlerden hiçbiri tutmadı diyemeyiz. Tenkit olsun, buna açığım lakin biraz daha denetimli açık konuşalım bu konuları” dedi.

“Geçen yılın özeleştirisi”

Geçen dönemin berbat gitmesini kıymetlendiren Nuri Şahin, “Bunun birçok nedeni var lakin bunun en büyük sorumlusu olağan ki hoca, doğal ki grup. Ben bu özeleştiriyi bu dönem sonu yapabildim. Zira biz de o döngünün içinde olduğumuz için bazen ne kadar önümü görüyorum desem de önünü tam göremiyorsun. Bunun birçok faktör oldu. Katar Dünya Kupası’nın, sarsıntının tesiri oldu, bizim yaptığımız kusurlar oldu. Kendi oyunumuzdan vazgeçtik, günü kurtarmaya döndük. Geçen yıldan çıkaracağımız en büyük ders, inandığımız oyuna devam etmektir. Bizi biz yapan şeylerden vazgeçmeyeceğiz. Ekonomik sıkıntılar da yaşadık. Hepsi biraz tuzu biberi oldu. Ortaya bu türlü bir sonuç çıktı. Burada en büyük tenkit bana olacaktır. İnşallah bu dönem çok daha hoş olacak. Takım tam şekillensin gayemizi söyleyebilirim. Bizim şu andaki açıklayacağım amaç, her maçı kazanmak. Gidenler gelenlerle bir arada bir kadroyu görmem lazım. Biz geçen sene tabandan bile puan kaybettik, oyuncu kaybettik” diye konuştu.

“Genç oyunculara övgü”

Genç futbolcuların performansına değinen Şahin, “Genç oyuncularından faydalanmak istiyorum. Ben 16 yaşında Bundesliga’da oynadım. 17 yaşında Fatih Terim Hocam sağ olsun bana ulusal grupta baht verdi. Ancak formayı da ben bir formda kaptım, yani kimse bana işte çok güzelsin çok hoş bir çocuksun diye formayı vermedi. Bizim altyapımızda da uygun oyuncular var. Bu kamp periyodunun tahminen en güzel oyuncularından bir tanesi; ne kadar yanlışsız ne kadar yanlış bilmiyorum lakin Ege Bilsel’di. Harun Toprak beni çok şaşırttı. Emre Uzun, güzel gidiyor, Mustafa Erdilman benim net oyuncum. Ben sizi bir yere kadar getirebilirim, biz de formayı kaptık, kimse bize armağan etmedi. Forma aslanın ağzında onu almayı bilecek oyuncu” dedi.

“Hayalim Şampiyonlar Ligi’ni kazanmak”

“Teknik Yöneticilik olarak maksadınız nedir, ne vakit amaçlarınıza ulaşacaksınız?” sorusuna, “Şampiyonlar Ligi’nde bir grubu final oynatmak değil kazanmak istiyorum. Bu benim hayalim. İstanbul’da finali izledim İlkay’ı orada görmek beni çok gururlandırdı. Hayalimi gayemi bir kere daha canlı görmek beni memnun etti. Antalyaspor’da çok memnunum hedeflerim var. Antalyaspor‘u hoş yerlere getirme amacımız var. O birlik beraberlik içinde olmak var, Allah nasip ederse olur inşallah elimden geleni yapıyorum. Ben hiçbir vakit işte onu yapmam lazım, bu vakitte şunu yapmam lazım, bu vakitte değil ben şu anda Antalyaspor’dayım. Çok memnunum, inşallah Allah müsaade verirse hoş adımlarla ilerlemek istiyorum. Lakin birinci maksadım burası. Hoş bir formda bırakmak yoluma hoca olarak devam etmek istiyorum” sözlerine yer verdi.

“Arda Güler’le gurur duyuyoruz”

Arda Güler’in Real Madrid’e transfer olmasıyla ilgili bir soruyu da cevaplayan Şahin, ”Arda’ya öğüt verecek şahıslar biz değiliz. Arda’nın basın toplantısını, tanıtımını, birinci egzersizini izledim, dayanılmaz bir çocuk. Allah yolunu açık etsin, bizi gururlandırıyor. Gururlandırmaya devam edecektir, orada tutunacağından eminim. Dünyanın en hoş kulübü. Allah bize de nasip etti. Azda olsa o formayı üzerine giymek herkese nasip olmuyor, dünyanın en büyük kulübü. Dünyanın en hoş formalarından bir tanesi. Arda çok çok büyük bir yetenek, çok büyük bir futbolcu, Allah yolunu açık etsin. Onunla gurur duyuyoruz, her vakit da gurur duymaya devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.

“Ofansif Antalyaspor”

Bu yılki oyun tertiplerinden bahseden Nuri Şahin, “Kafamızda bir oyun formatı var, oyun tarzı var, birtakım oyuncularla oynayabileceğim kimi oyuncularla oynayamayacağımız oyunlar var. Ona nazaran takımımızı şekillendirmeye çalışıyoruz. Egzersizlerimizi ona nazaran yapıyoruz. Oyun formatında değişiklik değil fakat biraz daha özümüze dönme diyelim biraz da özümüze dönmek istiyoruz. Yeni grubumla bir arada sağ olsunlar güçleri çok yüksek, bana çok katkıları var. Antalyaspor’a yakışır bir biçimde, bize yakışır bir halde bir oyun oynamak istiyoruz. Ofansif oynamak istiyoruz. Dönemin birinci maçı ile birlikte size hepinize ve taraftarlarımız bilhassa yakışan bir oyun sergilemek istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir