TOBB ve ICC işbirliğine imza attı


FRANSA (İGFA) – Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) işbirliklerini üst düzeye taşıyacak olan bir mutabakat imzaladı. Anlaşma, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile ICC Genel Sekreteri John Denton tarafından Paris’te düzenlenen ICC Dünya Kurulu toplantısı kapsamında gerçekleştirildi.

5 unsurluk bir hareket planını içeren muahede 1 yıllık bir süreci kapsıyor. Yapılan mutabakatta şu bahisler yer alıyor: “TOBB İktisat ve Teknoloji Üniversitesi’nin de takviyesiyle incoterms, milletlerarası ticaret finansmanı, tedarik zinciri finansmanı, yeşil pazarlama ve ICC global öğrenme programlarının Türk iş dünyasının hizmetine sunulması.

Sürdürülebilir ticaret ve sürdürülebilir ticaretin finansmanına ait ICC Bankacılık Komitesi ile birlikte Türkiye’de bilgilendirme toplantılarının yapılması.

ICC Girişimcilik Merkezi İstanbul Bölge Ofisi, TOBB – ICC işbirliğinde, KOBİ’lerin elektronik ihracat yeteneklerini geliştirmeye ait Dijital İhracat Programı’nın (DEEP) Türkiye’de uygulanması.

ICC Genesis ve ICC Menşe Dokümanları bilgilendirme toplantılarının yapılması. Yıl boyunca ICC Tahkim, Dünya Odalar Federasyonu kapsamında ortak etkinlikler düzenlenmesi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir