33 yıl önce Kapadokya’da kalmıştı: Kral Charles’in konakladığı odanın tabelası değiştirildi

İngiltere Hükümdarı olan 3’üncü Charles, 1989 yılında ziyaret için geldiği Kapadokya’da 4 gün konakladı. O periyot prens olan Charles, otelden ayrıldıktan sonra konakladığı odanın girişine ‘Prens Charles burada konakladı’ tabelası asıldı.

33 yıldır otel odasının girişinde bulunan tabela Charles’ın kral olmasının akabinde ‘Birleşik Krallık Hükümdarı 3. Charles bu odada konakladı’ olarak değiştirildi. Gazetecilere açıklamalarda Otel Müdürü Seçkin Özerler, “İngiltere Hükümdarı Prens Charles, prenslik devrinde 1989 yılında Kapadokya’yı ziyarete geldiğinde tesisimizde 4 gece konaklamış. Kendisi bölgenin tadını çıkarmış ve seyahatler yaparak ülkesine gitmişti. Münasebetiyle biz de bunu manalandırmak ismine, tıpkı tesisimizde konaklayan başka öteki ünlü konuklar de olduğu üzere, tesisimizde kaldığı odaya ‘Prens Charles bu odada konaklamıştır’ diye tabela asmıştık. Tabi kendisi kral olduktan sonra bu güncellemeyi odada yapmamız gerekiyordu. Hasebiyle ‘Prens Charles’ olan yazısını kaldırıp, yenisi olan ‘Birleşik Krallığın Hükümdarı Kral 3. Charles bu odada kalmıştır’ yazılı olan tabelayı astık” diye konuştu.

Kral Charles’e davette bulunan Özerler, “Öncelikli olarak kendisini tebrik ediyorum. Bölgeye ve tesisimize gelmesi için Dışişleri Bakanlığı yardımıyla iletişime geçip, tesisimizde tekrar ağırlamak isterim. Ben ve takımım bundan keyif duyarız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir