Acun Ilıcalı İngiliz medyasına konuştu: ‘Ekonomi tam bir felaket’

6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli sarsıntılar 11 vilayette büyük yıkıma neden oldu. Sarsıntılarda binlerce vatandaş hayatını kaybetti.

İngiltere Championship takımı Hull City’nin sahibi Acun Ilıcalı, Kahramanmaraş merkezli zelzele felaketini İngiliz basınına anlattı.

Daily Mail’e konuşan Ilıcalı, “Her dakikayı televizyon başında yaşadık. Tam bir felaketti, hepimiz ağlıyorduk, herkes ağlıyordu. Yalnızca daha fazla hayatın kurtarılmasını umuyor ve bekliyorduk” diye konuştu.

Türkiye’nin güneydoğusunda, Suriye hududu yakınlarında meydana gelen 7,8 büyüklüğündeki sarsıntı, 50.000’den fazla insanın hayatına mal oldu. Depremzedeler için Hull City’yle birlikte yardım gecesi düzenleyecek olan Ilıcalı, “Artık daha olumlu düşünme ve hayatta kalanları destekleme zamanı” dedi.

“EKONOMİ TAM BİR FELAKET”

Depremzedelerin yaşadığı zorluklara değinen Ilıcalı “O kadar çok insanı kaybettik, o kadar çok insan ziyan gördü, konutlarını, işlerini, her şeylerini kaybettiler ve iktisat tam bir felaket. Bu insanlara dayanak olmak için yeni bir periyot başlattık. Ailemle babamı bir trafik kazasında kaybettim, bu yüzden anne babasız kalmanın ne demek olduğunu küçük yaşta biliyorum. Onları kaybettiğimde 20 yaşındaydım, bu yüzden bu türlü bir şey olduğunda daima onların hislerini paylaşırım zira o tecrübesi esasen yaşadım” diye açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir