Adana’da cinayet: Eşi, kayınvalidesi ve kayınbiraderini katletti

Adana’da, şiddet uyguladığı 6 çocuğu ‘Sevgi Konutları’na yerleştirilince ailesiyle ortası açılan Özgür Durmuş (43), İptahal Baba (29) ile kayınvalidesi İnayet Hellah’ı (59) boğazını keserek öldürdü, kayınpederi Abdo Baba (60) ve engelli kayınbiraderi Yahya Baba’yı (28) ağır yaraladıktan sonra kaçtı. Yahya Baba hastanede hayatını kaybetti.

DHA’nın haberine nazaran olay, saat 01.00 sıralarında Seyhan ilçesi Barış Mahallesi’nde meydana geldi. Alkol bağımlısı olduğu öne sürülen Özgür Durmuş’un, şiddet uyguladığı 6 çocuğu ‘Sevgi Konutları’na yerleştirildi. Bu nedenle eşi İptahal Baba ile ortası açılan Durmuş, kayınpederi Abdo Baba, kayınvalidesi İnayet Hellah ve engelli kayınbiraderi Yahya Baba ile tartıştı. Mutfaktan aldığı bıçakla eşi, kayınpederi, kayınvalidesi ve kayınbiraderine saldıran Durmuş, polise haber verdikten sonra olay yerinden kaçtı.

Adrese çok sayıda polis ve sıhhat grubu sevk edildi. Sıhhat vazifelileri, İnayet Hellah’ın hayatını kaybettiğini belirlerken, yaralıları ise Adana Kent Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü. Tedaviye alınan İptahal Baba ile Yahya Baba da tabiplerin müdahalesine karşın hayatını yitirdi. Abdo Baba’nın hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.

Olaydan sonra emniyete gidip teslim olan Suriyeli Türkiye vatandaşı Özgür Durmuş’un ise sorgusunun sürdüğü bildirildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir