Akşener: 13. cumhurbaşkanı Millet İttifakı’nın adayı olacak

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, “İnançla gururla söylüyorum, 13. cumhurbaşkanı Millet İttifakı’nın gösterdiği aday olacak inşallah.” dedi.

Akşener, Demre Belediyesi tarafından düzenlenen “3. Demre Kekova Festivali” için geldiği ilçede partililer tarafından karşılandı.

Bir otelde iş insanlarıyla bir ortaya gelen Akşener, Noel Baba Meydanı’nda düzenlenen şenliğe katıldı.

Akşener, yaptığı konuşmada, çoğunluğu genç ve bayan olan Demrelilerle birlikte olmaktan heyecan duyduğunu tabir etti.

Atatürk’ün “Toros Dağları’na bakınız. Şayet orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa şunu çok güzel biliniz ki bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla bizi yenemez.” kelamını hatırlatan Akşener, Atatürk’ün Yörüklere, Türkmenlere niçin güvendiğini, niye gençlere Cumhuriyeti emanet bıraktığını çok uygun anladığını söyledi.

Akşener, Antalya Büyükşehir ve Demre Belediyesinin yaptığı hizmetlere işaret ederek, “Eğer çalmazsanız, çaldırmazsanız, adam kayırmazsanız demek ki sizin paranızla verginizle size hizmet edilebilirmiş.” tabirini kullandı.

Türkiye’nin, Antalya’nın ve Demre’nin kaynaklarının hizmet etmeye yettiğini vurgulayan Akşener, “Demek ki bundan sonra size çok büyük bir iş düşüyor. Nasıl el ele tutuştuk, Antalya Büyükşehir alındıysa nasıl Demre, Elmalı alındıysa nasıl 11 büyükşehir alındıysa artık de el ele tutuşacağız. Sizi mahcup etmeyeceğiz, utandırmayacağız, üzmeyeceğiz. İnançla gururla söylüyorum, 13. cumhurbaşkanı Millet İttifakı’nın gösterdiği aday olacak inşallah.” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde Akşener, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Demre Belediye Lideri Okan Kocakaya ve protokol üyeleri, 20 projenin açılışını yaptı.

Festival kapsamında müzikçi Melek Mosso konser verdi.

Programa, eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı ve çok sayıda partili de katıldı.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir