Akşener Çanakkale’de: ‘Kurtar bizi Meral Mommy’

Seçkin Sağlam

ÇANAKKALE – İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte Çanakkale’de miting düzenledi. Cumhuriyet Meydanı’nda bugün düzenlenen mitinge, Çanakkale merkez ve etraf ilçelerden çok sayıda kişi katıldı.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun akabinde Akşener’in mitingi de seçim heyecanı yarattı. En son 2018 yılında Çanakkale’ye gelen Akşener’in bu yıl Çanakkale’de coşkusunu ve kitlesini artırdığı görülüyor.

Gençlerin ağır ilgi gösterdiği mitingde pankartlardan kimileri dikkat çekti: ‘Kurtar bizi Meral Mommy’, ‘Başbakan Akşener’, ‘Tarih yazacağız’, ‘Atatürk’ten anatürk’e’.

MİLLET İTTİFAKI’NIN ÇANAKKALE’DE 4’ÜNCÜ MİTİNGİ

Çanakkale Millet İttifakı mitingleri, genel olarak ilgi görüyor. Nisan ayında Cumhurbaşkanı Adayı, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Mansur Yavaş’ın katıldığı mitinge, binlerce kişi katılmıştı. Ayrıyeten İmamoğlu, Bayramiç ve Biga’da da iki farklı mitingde yer almıştı. Bayramiç, Biga ve Çanakkale merkez mitinginin akabinde Akşener’in katıldığı bu miting, kentteki 4’üncü miting oldu.

Mitingin ardından görüştüğümüz İYİ Parti Genel Lider Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz, “Bugün burada, Çanakkale tarihinin en değerli, kalabalık ve coşkulu mitingini gerçekleştirdik. Bu ilgi ve bize gösterilen teveccüh partimizi hem Türkiye’nin hem de Çanakkale’nin lider partisi yapma yolundaki kararlılığımızı artırdı” dedi.

‘AK PARTİ YURT DIŞINDA OY KAYBEDİYOR’

CHP’nin kentte 1’inci parti olacağına ve iki milletvekilliği alacağına garanti gözüyle bakılıyor. AK Parti’nin iki milletvekilinin teğe düşeceği, GÜZEL Parti’nin ise bir milletvekili çıkaracağı tahmin ediliyor.

İYİ Parti Çanakkale 1. Sıra Milletvekili Adayı Rıdvan Uz da mitingdeydi. 2018 seçimlerinde Çanakkale’den milletvekili olarak seçilen lakin yurtdışından gelen oylarla vekilliğini CHP’li Özgür Ceylan’a kaptıran Uz, 14 Mayıs seçimlerine giderken, Çanakkale’de öne çıkan adaylardan biri. Uz, yurt dışında AK Parti’nin oy kaybettiğini lisana getirdi. Türkiye’de iktidar değişiminin yaşandığını, Millet İttifakı’nın ve Kılıçdaroğlu’nun iktidar olacağını lisana getiren Uz, yurt dışında da birebir havanın hakim olduğunu söyledi.

Uz, “AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurt dışından bekledikleri oyun çok altında alacaklar. Birinci kez yurt dışında da Kılıçdaroğlu ile Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı seçimlerinde baş başa geldiğine şahit olmaya başladık. Bu, Altılı Masa’nın bir birlikteliği de öteki şeylere tekabül etti. Yani Altılı Masa ‘devrilecek, birbirine girecek’ üzere şeyler söyleniyor lakin işin finalinde bütün dereleri denize akıtan bir yapıya dönüştü. Millet İttifakı masası, sağlam bir hale geldi. Bu güvenilirliği biz hem Avrupa’da hem de Türkiye’de görmeye başladık” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir