Akşener: Onunla bununla pazarlık ederek değil, milletimizin iradesiyle Başbakan Meral olacak

İyi Parti önderi Meral Akşener, “Elbette Başbakan Meral olacak. Onunla bununla pazarlık ederek değil, milletimizin iradesiyle, partimiz birinci parti olarak Başbakan Meral olacak” ifadelerini kullandı.

İyi Parti Genel Lideri Meral Akşener, Ankara Spor Salonu’nda partisince düzenlenen “Büyük Bayan Buluşması”na katıldı.

Daha sonra salon dışında partililere hitap eden Akşener, burada yaptığı konuşmada, “Elbette Başbakan Meral olacak. Onunla bununla pazarlık ederek değil, milletimizin iradesiyle. Başbakan Meral olacak” tabirlerini kullandı. Akşener, şöyle devam etti: “Ona buna yalvararak değil, onun bunun karşısında eğilerek değil millet iradesiyle, iradenizle.”

Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Abiler korktu apar topar bizi seçime götürdüler”

“Partimizin kuruluş devrine gittim. O gün bize denmişti ki bu partiyi kuramazsınız, müracaat ederseniz 3 ay sonra evrakı alırsınız. Lakin siz benim gerimde dimdik durdunuz. O evrakı o gün aldık biz. Zira siz buradaydınız siz burada olduğunuz için Türkiye’nin her yerinden kendi azığını kendi cebinden getirerek geldiniz. Allah cesurların, hakikatin, uygunların yanında olduğu için o kadar haksızlığa karşın buradayız. Ve birinci seçimde küme kurduk.

Sonra 1 Nisan oldu, hatırladınız mı? Kongre yaptık yeniden doldurdunuz. Yeniden devlet parası alamamışız. Burayı ve içerisini tıka basa şereflendirdiniz. Sonra ağabeyler korktu apar topar bizi seçime götürdüler. Siz yeniden buradasınız. Bu gece kimse uyuyamayacak. Yeniden sayınların rahatını bozdunuz. Bu irade o seçimde birinci parti çıkacağının iradesidir.

“Bir adım attık her şey değişti”

İyi Parti cesurların, güzellerin, hak ve hakikatin yanında olanların partisidir. Genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle bütün zalimlerin karşısında dimdik durup irade koyanların partisidir. Elbette başbakan Meral olacak. Hem de onunla bununla pazarlık ederek değil, milletimizin iradesiyle partimiz birinci parti olarak, Başbakan Meral olacak. Siz istediğiniz için olacak. Ona buna yalvararak değil, onun bunun karşısında eğilerek değil. Evvel bu ucube sistemi değiştireceğiz. Sonra da elbette İyi Parti Genel Lideri, Başbakan Meral olacak.

Bir adım attık bir şey değişti her şey değişti. Eziyetin karşısında dimdik durarak, iftiraları yerle bir ederek bir şeyi değiştirdiniz her şeyi değiştirdiniz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir