Antalya ve Kemer’in gururu oldu


Kemer Belediyesi’ne ait eğitim kursunda üniversiteye hazırlık kapsamında ücretsiz eğitim alan ve girdiği üniversite sınavında Türkiye 117’ncisi, Antalya ve Kemer birincisi olan Şevval Yağmur Öztürk, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu makamında ziyaret etti.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun gazinodan eğitim yuvası haline getirdiği Ahmet Erkal Eğitim ve Destek Kursu, geçen sene olduğu gibi bu yıl da başarı üstüne başarı elde etti.

Belediye’ye ait kursta ücretsiz olarak eğitim alan kursiyerlerden çoğu geçen sene yapılan üniversite sınavında Türkiye sıralamasına girerken, bu yıl başarı çıtası daha da yukarılara çıktı.

Ahmet Erkal Eğitim ve Destek Kursu kursiyeri Şevval Yağmur Öztürk, 3,5 milyondan fazla kişinin girdiği üniversite sınavında Türkiye 117’incisi olma başarısı gösterdi. Öztürk’ün, sınav sonuçlarının açıklamasının ardından Antalya ve Kemer birinciliği de kesinleşmiş oldu.

Kurs Müdürü Suat Göv ile Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu makamında ziyaret eden Şevval Yağmur Öztürk, desteklerinden dolayı Başkan Topaloğlu’na teşekkür etti. Ziyarette, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül de yer aldı.

Başkan Topaloğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, üniversite sınavında Türkiye 117’ncisi olan Şevval Yağmur Öztürk ile gurur duyduğunu söyledi.

Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu’nda öğrencilerin çok fazla emek verdiğini belirten Başkan Topaloğlu sözlerini şöyle sürdürdü; “Çocuklarımızın öğretmenleri ve aileleri de bu süreçte kendilerine destek oldu. Çocuklarımıza elimizden gelen tüm imkanları verdik. Sonuçta bu emeğin karşılığını aldılar. Türkiye’de bu sınava 3,5 milyondan fazla öğrenci girdi. 3,5 milyon öğrencinin içinde 117’inci Şevval Yağmur Öztürk oldu. Sınav sonuçlarının açıklanması ile birlikte kendisinin Kemer ve Antalya birincisi olduğu da kesinleşmiş oldu. Kendisiyle gurur duyuyorum. Belediyemize ait kursumuz her geçen sene çıtayı daha yukarıya taşımaya devam ediyor.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir