Bakanlar tek tek Togg’un direksiyonuna geçti! Makam arabası olarak kullanacaklar

İlk teslimatı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yapılan yerli araba Togg, bakanlıklara da teslim edildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yeni makam araçlarıyla trafikteki birinci sürüşlerini gerçekleştirdi.

“BUGÜNE NASİP OLDU”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Türkiye‘nin yerli arabası Togg’u teslim almasının akabinde bakanlık etrafında çeşit attı. Togg’un Türkiye‘nin yerli ve ulusal araba yapma sevdasının, dileğinin bir eseri olduğunu belirten Bakan Yanık, “Bugüne nasip oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğine nasip oldu. İnşallah milletimiz önümüzdeki süreçte yeniden Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde daha hoşlarını üretecek ve ortaya koyacak. Önümüzdeki yüzyılı Türkiye Yüzyılı yapma argümanımızı da böylelikle kuvveden fiile çıkarmış olacağız. Allah’tan bunu diliyor ve bunun için uğraş gösteriyoruz. Togg’umuz bütün milletimize, bütün kullanıcılara ve önümüzdeki süreçte inşallah milletlerarası alanda da kullanıcılarına, alıcılarına iyi uğurlu olsun. Bir ulusal bedel olarak hepimizi gururlandıran, nitekim göğsümüzü kabartan bir iş olmuş. Güzel olsun. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

“TOGG İLE GÜN SONUNDA YOLLARDAYIZ”

Togg makam araçlarıyla imgeler paylaşan bakanlar ortasına Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy da katıldı. Ersoy, Ankara’da Dumlupınar Bulvarı üzerinde gerçekleştirdiği T10 akıllı aygıtı sürüşünü toplumsal medya hesabından, “Türkiye’nin arabasını makam aracı olarak kullanmaya başladık. Yerli ve ulusal T10X akıllı aygıtımız Togg ile gün sonunda yollardayız. 60 yıllık hayalimizin gerçekleşmesinde emeği olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere herkese teşekkür ederiz” notuyla paylaştı.

“BÜYÜK BİR HEYECAN”

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye’nin birinci yerli ve ulusal arabası Togg’u bakanlığa gelişinde kullandı. Birinci sürüşünü gerçekleştiren Bozdağ, “Togg aracımız hem aziz milletimize hem de ülkemize güzel uğurlu olsun, bugün de Adalet Bakanlığına tahsis edelin Togg aracını teslim aldık, ben de birinci kez bindim. Türkiye’nin birinci yerli ve ulusal aracına binmek bizim için de büyük bir erdem, büyük bir heyecan. Allah, Sayın Cumhurbaşkanımızdan razı olsun. Ülkemize böylesine bir şey kazandırdı” diye konuştu.

“FEVKALADE GURURLANDIRDI”

Adalet Bakanı Bozdağ, yerli ve ulusal arabası teslim almasının akabinde, “Hem yerli ulusal olması, hem de elektrikli olması, etraf dostu olması, hem akıllı olması, hem en ileri teknoloji ile donatılmış olması, hem Türk emekçi ve mühendislerinin, teknisyenlerinin elinden çıkmış olması bizi olağanüstü gururlandırdı, onurlandırdı” tabirlerine yer verdi.

“TÜRKİYE’NİN YOLU, BAHTI AÇIK OLSUN”

Otomobilde katkısı olan herkese teşekkürlerini sunan Bakan Bozdağ, “Böylesi bir büyük erdemi bugün yaşamış olduk. Onun için de ben Sayın Cumhurbaşkanımıza böylesine büyük bir hayali gerçeğe dönüştürdüğü için buradan şahsım ve milletimiz ismine bir defa daha şükranlarımı sunuyorum. Türkiye’ye yerli ve ulusal arabamız Togg’u kazandırdığı üzere pek çok yerli ve ulusal birincisi de ülkemize kazandırdı. İşte bugün bunlardan bir adedini elimizde tutuyoruz ve şahsen kullanıyoruz. Allah, Türkiye’nin yolunu bahtını açık etsin inşallah” dedi.

“YEDEK DE ÇIKMADI, ASIL DA ÇIKMADI”

Togg’u tüm vatandaşlara öneren Bozdağ, “Her beşere bir şeyi hayal etmek, sonra projelendirmek, sonra onun temellerini atmak, sonra onu hayata geçirmek nasip olmaz. Sayın Cumhurbaşkanımıza hem bu yerli ve ulusal arabası hayal etmesi, projelendirilmesi, takviye vermesi ve şu anda da onun ete kemiğe bürünüp hizmete dönüşmesi, yollara çıkması çok büyük bir olaydır. Cumhurbaşkanımız için de, ülkemiz için de. Ben herkese tavsiye ediyorum. İnşallah vatandaşlarımız da yerli ve ulusal araba ile seyahat etme imkanı bulurlar, gerçi ben de müracaat ettim ancak bana da kurada maalesef çıkmadı, yedek de çıkmadı, asıl da çıkmadı. Ancak inşallah vatandaşlarımız bundan sonraki süreçte yerli ve ulusal arabamıza sahip olurlarsa hem inançlı, hem konforlu, hem de ekonomik bir araç, her açıdan muhteşem” diye konuştu.

“SES HİÇ DUYMUYORUM”

“Muhteşem, yani ses hiç duymuyorum mesela. Öbür otomobillerde sesi duyuyorsunuz, çok fazla gürültü ancak şu anda benim duyduğum bir ses yok. Güya otomobil sessiz gidiyor. Kullanımı çok rahat. Tabi elektronik nizamı buradaki akıllı otomobil olmasını gerektirecek çok şey var. Onu da görüyorum ben. Çok süper yani. Tabi bir de Türkiye’nin birinci yerli ve ulusal aracına binmek bizim içinde büyük bir erdem, büyük bir heyecan. Allah, Sayın Cumhurbaşkanımızdan razı olsun. Ülkemize böylesine bir şey kazandırdı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir