Başkan Bilgin’den 18 Mart mesajı

SİVAS (İGFA) – Bilgin bildirisinde şu sözlere yer verdi;

“Çanakkale Deniz Zaferimizin 109. yıldönümünü ülke ve millet olarak daima birlikte idrak ediyoruz. Bundan 1 asır evvel Çanakkale’de destan yazan tüm kahramanlarımızı, şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle, minnetle, şükranla yâd ediyorum.

Evlatlarını Çanakkale’ye: “Git evladım, yıllarca ben oğulsuz kalayım. Şu yaralı bağrıma kara taşlar çalayım. Haydi yavrum, haydi git; ya gazi ol, ya şehit” diyerek yollayan, kimi vakit da çocuğunun şehadet haberini dahi almadan hayata gözlerini yuman analara-babalara Rabbimden rahmet niyaz ediyorum. Allah hepsinden razı olsun, yerlerini cennet eylesin.

Çanakkale milletimizin bu topraklarda var olmak için verdiği en şiddetli, en kutlu gayretlerden biridir. Üzerinden ne kadar müddet geçerse geçsin, 109 sene evvel burada yazılan o büyük destanı hep gururla hatırlıyoruz. Çanakkale, bizim için yalnızca iftihar vesilesi değil, tıpkı vakitte zorluklar karşısında bizlere uğraş azmi veren ilham ve güç kaynağıdır. Çanakkale, birbirine kenetlenmiş bir milletin aşamayacağı hiçbir mani, hiçbir badire olmadığının delilidir.

Çanakkale’de imanlı yürekler karşısında dünyanın en güçlü orduları hüsrana uğramış, işgal ruhu karşısında inanç galip gelmiştir. Vatanını ve hürriyetini canı kıymetine muhafazaya kararlı bir millet karşısında durabilecek hiçbir kuvvetin, hiçbir silahın olmadığı görülmüştür.

Necip milletimiz ise sahip olduğu yüksek ahlak ve medeniyet anlayışının yansıması olarak Çanakkale Savaşı’nda düşmanından bile esirgemediği şefkat ve merhametiyle savaşın da bir hukuku olduğunu tüm insanlığa gösterilmiştir.

Bu his ve fikirlerle 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümünde kutsal vatan topraklarını canları değerine savunarak bu büyük zaferi milletimize armağan eden tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir