Berke Özer’den sonra sıra Cengiz’de mi?

Teknik Yönetici İsmail Kartal’ın istekleri doğrultusunda görüşmelerine devam eden Fenerbahçe’nin listesinde yer alan isimlerin başında Cengiz Ünder geliyor. Son olarak ulusal futbolcu Mert Müldür’ü takımına katan sarı-lacivertli takım, artık de Cengiz Ünder’i radarına aldı. Hem kanat rotasyonunda hem de yerli kuralı yeterince elini güçlendirmek isteyen Fenerbahçe’nin bu transfer için bir müddettir mesai harcadığı kayda geçti. 

Berke Özer yalnızca 6 ay kalabildi!

Bu gelişmenin ardından Avrupa futboluna da değerli yetenekler kazandıran Altınordu’nun yetiştirdiği oyuncuların Avrupa karnelerindeki ayrıntı dikkat çekti. Altınordu’dan yetişen ve sonrasında Avrupa’ya transferi gerçekleşen oyuncuların bir birçoklarının yolu Türkiye’den geçmiyor. Oyuncu fabrikası olarak isimlendirilen ve geçtiğimiz sene TFF 2. Lig’e düşen Altınordu’nun çıkardığı yeteneklerin büyük çoğunluğu yollarına Avrupa’da devam edebiliyor. Son olarak Altınordu altyapısından Berke Özer, Fenerbahçe ile mukavelesini tamamlamış ve Avrupa’nın yolunu tutmuştu. Portekiz takımı Portimonense’a transfer olmuş lakin istediği süreyi alamamıştı. Avrupa’da istediğini bulamayan başarılı file bekçisi 6 ayın akabinde Ümraniyespor’a transfer olmuştu. 

Sıra Cengiz Ünder’de mi?

Adı Fenerbahçe ile anılan Cengiz Ünder ise Avrupa sahnesine adımını emin adımlarla atmıştı. İtalyan grubu Roma ile Serie A’da 70 maça çıkan Ünder, bu müsabakalarda 13 gol 8 asistlik katkı üretti. Akabinde Kiralık olarak geçirdiği Leicester City serüveni istediği üzere gitmedi. Başarılı kanat oyuncusu Fransız grubu Marsilya’nın teklifini kabul etti ve Ligue 1’in yolunu tuttu. Marsilya’da kendini tekrar bulan ulusal oyuncu Fenerbahçe’nin transfer listesinin birinci sıralarına yerleşti. Bu transfer için ağır uğraş içinde olan İstanbul temsilcisi, Cengiz Ünder’i takımına katarsa Berke Özer ve Enis Destan’dan sonra Altınordu’dan yetişip Avrupa’dan Türkiye’ye dönen 3. oyuncu olacak.

İşte Altınordu’da yetişen ve mesleğini Avrupa’da sürdüren kimi isimler

Cengiz Ünder – Marsilya

Çağlar Söyüncü – Atletico Madrid

Ravil Tagir – KVC Westerlo

Burak İnce – Slask Wroclaw

Emir Can Gürlük – Orenburg  

 

 

GÜNÜN ÖNE ÇIKAN ANLARI! 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir