Bursa’ya yeni cazibe merkezi kuruluyor

Toplamda üç farklı etabıyla 900 bin metrekare alan üzerinde projelendirilen ve tamamı 5 yıl içinde tamamlanması planlanan Atış Şirketler Grubu’nun en yeni projesi Babylon, 1334 konutu, 778 ofisi, toplamı 57 bin metrekareden oluşan iki farklı AVM’si ve 128 odalı oteliyle birlikte Bursa’nın yeni ve eşsiz ömür alanı olacak.

Temel atma merasimine Atış Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Lideri Hüsamettin Atış, Atış Şirketler Kümesi CEO’su Ahmet Atış ile proje partnerleri, protokol temsilcileri ve basın mensupları katıldı. Açılışında konuşan CEO Ahmet Atış, Bursa’ya kıymet katacak yeni yatırımlara da sürat kesmeden devam ettiklerini kaydetti.

Projede konut alanlarının yanı sıra bünyesinde barındıracağı otel, AVM, ofis ve konutlarıyla kentin yeni ikonu haline geleceğinin altını çizen Atış, Projeyi birinci iki etabında toplam 900 bin metrekarelik bir alanda geliştiriyoruz. Bu projenin tamamını bitirmek için beş yıllık bir amacımız var. Birinci etabımızı 2024 yılında, ikinci etabımızı ise 2025 yılının sonunda teslim edeceğiz. Projenin içindeki AVM yapılanmalarımızla Türkiye’nin beşinci büyük cümbüş ve ömür merkezini Bursalılar ile buluşturacağız. Yeniden projenin içinde hayata geçireceğimiz otel ile de Bursa’nın turizm nabzını da elimizde tutuyor olacağız” dedi. Konuşmaların akabinde projenin temeli CEO Ahmet Atış ve davetliler tarafından atıldı.

Satış ofisinin de hizmete sunulduğu projenin birinci etabında toplam 315 bin metrekare inşaat alanı bulunuyor. İçinde 870 konut, 540 ofis, 35 bin metrekarelik AVM ve rezidansların bulunacağı karma projenin, 2024 yılının 12’nci ayında teslim edilmesi planlanıyor.

Şehrin yeni cazibe merkezi olacak projenin 2. etabı ise 215 bin metrekarelik inşaat alanı üzerinde yükselecek. Mevcudunda 464 konut, 238 ofis, 22 bin metrekarelik AVM, 128 odalı otel ve marka konutların bulunacağı 2 etap ise 2025 yılının 12’nci ayında teslim edilecek.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir