CHP, adaylıktan çekilmesi için bakanlık mı teklif etti? Muharrem İnce’nin yardımcısı yanıtladı

Millet İttifakı’nın 13. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, evvelki gün muhalefetin “Adaylıktan çekil” çağrılarında bulunduğu Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce ile bir ortaya geldi. Görüşme gündeminin “İnce’nin adaylıktan çekilmesi ve Kılıçdaroğlu’nun desteklenmesi olması” bekleniyordu.

TOPLANTIDA “ADAYLIKTAN ÇEKİLME” KONUSU GÜNDEME GELMEDİ

Ancak iki başkan de mevzuyu gündeme getirmedi. CHP kanadından da “İnce’nin adaylıktan çekilmesi ya da Kılıçdaroğlu’nun adaylığının desteklenmesi tarafında bir istek gelmediği, mümkün işbirliğinin de gündem olmadığı” belirtildi.

İNCE’NİN YARDIMCISI SAVLARI REDDETTİ

Adaylıktan yasal olarak çekilmemenin son gününde “İnce’nin kurmaylarıyla bir ortaya geldiği ve çekilmeye hazırlandığı, bu kapsamda da CHP’liler ile art kapı diplomasisi yürütüldüğü” argüman edildi. Fakat MP Genel Lider Yardımcısı Mevlüt Dudu, tüm bu tezleri reddetti.

“CHP, BAKANLIK YA DA VEKİLLİK TEKLİF ETMEDİ”

Konuya ait Cumhuriyet’e konuşan Dudu, CHP’nin kendilerinden çekilmelerine yönelik bir şey istemediğini; bir bakanlık ya da milletvekilliği teklif etmediğini belirtti. Dudu, İnce’nin aday olduğunu ve seçim sürecini tıpkı formda devam ettireceklerini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir