Devlet Bahçeli Balıkesir’de: The Economist Türkiye’ye yön veremez

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Balıkesir’de seçmenlere seslendi. Bahçeli, “Balıkesir, Kuvay-i Ulusala kentidir. İstikrar demek Balıkesir demektir. İstikbal demek Balıkesir’dir. Balıkesir, zillete düşmedi düşmeyecektir. Balıkesirli kardeşlerim Türk düşmanlarına hiçbir vakit aldanmadı, hiçbir vakit da teslim olmadı. İnanıyorum ki 14 Mayıs’ta da tıpkı inancı dosta düşmana göstereceksiniz. Ahlaki kucaklaşmamızın ismi, Cumhur ittifakıdır” dedi.

Bahçeli’nin konuşmasından öne çıkan satırbaşları şu formda:

GELECEĞİN GÜCÜ TÜRKİYE: Türkiye’nin önünü hiçbir ittifak kesemeyecektir. Geleceğin gücü Türkiye olacaktır. Bu nedenle 14 Mayıs seçimleri yeni yüzyılın eşiği, geçilmesi gereken en değerli kavşaktır. Kaideler ne olursa olsun sandığa gidecek misiniz? Bir oyunuzu Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a bir oyunuzu da MHP’ye verecek misiniz? Balıkesir’e inanıyorum, Balıkesirli kardeşlerime sonuna kadar güveniyorum. Aziz milletim, kahraman Balıkesirli kardeşlerim sıra sizde. Vatana, bayrağa, Türkiye’ye sahip çıkacak mısınız? Bu evetlerin gücüyle, bahtiyarlığıyla sıra hepinizde davetini yapıyorum. Davamızdan de ülkemizden de vazgeçmeyeceğiz.

THE ECONOMİST İSTİKAMET VEREMEZ: PKK Kılıçdaroğlu’na aleni dayanaktır. FETÖ Kılıçdaroğlu’na siper olmuştur. İngiliz The Economist dergisi Erdoğan gitmeli diyormuş, Türkiye’ye taraf veremezler. Türkiye’yi sömürge haline getiremezler. Alayı gelsin şayet boyun eğersek onlar üzere namerdiz. Biliniz ki tehlike çok büyüktür. İstenilen kontrol altında tutulan, taviz vermeye hazır bir cumhurbaşkanıdır. Terör örgütünün taşeronu Kılıçdaroğlu’dur.

BİZ DİRENDİKÇE SİLİNİP GİDECEKLER: Kılıçdaroğlu ve Millet ittifakı bir güvenlik problemidir. Geleceğe ışık tutan bir projesi yoktur. İyi Parti liderinin dedikodudan öbür yaptığı bir şey yoktur. Onların hain destekçileri varsa bizim yıldız üzere parlayan bir ülkemiz var. Ne yaparlarsa yapsınlar, kokuşmuşların üzerine yürüyoruz. Biz direndikçe silinip gidecekler.

BİZİMLE MİSİNİZ?: Millet diyeceğiz, vatan diyeceğiz, al bayrağın altında toplanıp bağımsızlığımıza gölge düşürmeyeceğiz. Devletimizin hükümranlık haklarını korumak için aziz milletim sıra sende diyeceğiz. Ülkeye tuzak kuranlar 14 Mayıs’ta alt edilecek, yenileceklerdir. Emperyalizmin kanlı fermanına umut bağlayanlar kenara itilecektir. Bizimle misiniz, işte mahşeri vicdanın ulusal sesi. 14 Mayıs’ta birlikte miyiz, Milliyetçi Hareket Partisi’ne dayanak veriyor muyuz, zalimlerden hesap soracak mısınız, Cumhurbaşkanımıza sahip çıkıyor musunuz, Allah hepinizden razı olsun. Balıkesir terör ittifakına karşıdır. Balıkesir, yabancı beslemelerin sonuna kadar karşısındadır.

HEDEF BİRİNCİ TIPTA KAZANMAK: Amacımız Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilk turda seçimi kazanması ve Meclis’teki çoğunluğu elde etmektir. Cumhur ittifakına dayanak veriyor musunuz? Zillet içinde olanlar bu evetlerle donup kalacaklar. 14 Mayıs geleceğimizi tayin edecek. Ya yurdum diyeceğiz ya yokluğa mahkum olacağız. Mandacılara, mayası zehirli olanlara teslim olmayacağız. Demokratik hesaplaşmaya 8 gün kalmıştır. Türkiye’yi önder ülke düzeyine biz taşıyacağız.

CUMHURİYETE DÜŞMANLIK CUMHUR’A DÜŞMANLIK: Dış siyasette taviz vermeyen bir politikayı Cumhur ittifakıyla sağlayacağız. İrademiz Türk milletidir. Milletimizin parçalanamaz bütünlüğüyle, alayını birden hepsini karşılamaya hazır olduğumuz da düzgün bilinmelidir. Cumhuriyet parasız kazanılmadı. Cumhuriyet’e düşmanlık Cumhur’a düşmanlıktır. HDP’yi Yeşil Sol Parti’yi yanlarına alanlar yıkım sevdalılarıdır.

AZİZ MİLLETİM SIRA SENDE: Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi Türk milletinin tercihidir, bunu tanımayanlarla çabamız and olsun sonuna kadar sürecektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin sembolüdür. Devlet ve milletin birliği için aziz milletim sıra sende. Güçte dışa bağımlılığa son vermek için çırpınan sağlam bir iradeyle sergiliyoruz. Biz ya İstiklal ya vefat diyen tarafız. Davetimiz bu vatan, bayrak, millet, devlet benimdir diyen tüm kardeşlerimizedir. 14 Mayıs’ta Cumhur’un iradesini gösterecek misiniz. Bu evetlerin bahtiyarlığıyla 14 Mayıs’ta kazanan Türk milleti olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir