Doğubayazıt Futbol Kulübü TFF’ye itiraz başvurusu yaptı

Bölgesel Amatör Lig 3. Küme’de çaba eden Ağrı temsilcisi Doğubayazıt Futbol Kulübü, Sebat Gençlik Spor-Arhavi Spor karşılaşmasında yönetmeliklere muhalif halde davranıldığını münasebeti ile Türkiye Futbol Federasyonu‘na itirazda bulundu. Doğubayazıt Futbol Kulübü, itiraz başvurusu haklı görülür ve kabul edilirse, 3. Küme’de şampiyonluğunu ilan edecek.

İtiraz başvurusu hakkında açıklama yapan Doğubayazıt Futbol Kulübü Lider Vekili Osman Tozbey, Bölgesel Amatör Lig 3. Küme’de Sebat Gençlik Spor ile Arhavi Spor karşılaşmasında, Sebat Gençlik Spor’un yönetmeliklere alışılmamış davrandığını tez ederek, “Spor kulübümüzün aynı ligde uğraş ettiği Sebat Gençlik Spor Kulübü, 5 Nisan’da oynadığı Arhavi Spor karşılaşmasında ‘Futbol Karşılaşma Talimatına’ ters hareketler gerçekleştirmiştir. Bu müsabakada Sebat Gençlik Spor’un karşılaşma isim listesinde 96 numara ile 1731078 lisans numaralı Serkan Köse isimli sportmen karşılaşmada yer almamış, onun yerine bir öbür oyuncu oynatılmıştır. Müsabakanın tüm imajları elimizde mevcut. Alenen tespit edilmiş olan bu durumdan ötürü Futbol Karşılaşma Talimatı çok açık biçimde bu karşılaşmanın hükmen yenik sayılmasını emrediyor. Talimata nazaran Hükmen Yenik Sayılmalar başlıklı 22. hususunun (g) bendinde ‘Futbolcunun kendisine ilişkin olmayan lisansı kullanması, kullanılan lisansın geçersiz olması yahut lisans üzerinde tahrifat yapılması’ hükmen hezimet sayılıyor. Zira Sebat Gençlik Kulübü, diğerine ilişkin lisans ile bir diğer futbolcusunu oynatmış durumda. Bunun ismi sahteciliktir” dedi.

Talimatların çok net olduğunu belirten Tozbey, “Talimatlar sırf hükmen mağlubiyet olarak değil, birebir vakitte kulübün puanının da silinmesini emrediyor. Futbol Disiplin Talimatının 47. Hususuna nazaran ‘Hak sahibi olmadığı halde diğerlerine ilişkin lisans, kimlik, akreditasyon kartı ve sair uygunluk dokümanlarını kullanarak yahut öteki bir kişinin yerine geçerek TFF ve karşılaşma görevlilerini yanıltmaya çalışan yahut bu harekete rastgele bir halde iştirak eden amatör liglerdeki kulüplerin en az 3 en fazla 6 puanı indirilmesi’ istikametindeki talimatı gereği Sebat Gençlik Spor Kulübü’nün mevcut puanından en az 3 puan silinmesini içeren dilekçemizi de sunduk. Türkiye Futbol Federasyonu tarafında bu hususta dün akşam bir gelişme yaşandı. Bizim itiraz ettiğimiz karşılaşma isim listesi, tff.org sitesinden itirazımız sonrası kaldırıldı. Karşılaşma isim listesinin neden kaldırıldığına dair bir bilgimiz yok. Lakin umarız ki bu kaldırma süreci TFF tarafından inceleme emelli olsun. TFF’yi beşerler yönetiyor. Beşerler bazen kamuoyundan ve kirli lobilerden etkilenebilirler. TFF yetkililerine seslenmek istiyoruz. Alt ünitelerde neler olduğunun bilinmesini istiyoruz. Karşılaşma isim listesi bu husustaki en büyük kanıt. Bizde mevcut hali var. Birçok ulusal hakem ile görüştük. Burada maddi bir yanılgının yapılabilmesi teknik olarak mümkün değil. Sebat Gençlik Spor’un bu yanlışının birileri tarafından düzeltilmeye çalışılması, TFF’nin tarihine de geçmişine de ziyan verecektir. Bu işin takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz. Haklıyız, hakkımızı sonuna kadar takip edeceğiz” sözlerini kullandı. – AĞRI

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir