Dünya şampiyonu pilottan istikrarlı mücadele!

İSTANBUL (İGFA) – İtalya’da düzenlenen ikinci Misano E-Prix’inde yarış her iki gününde de heyecan dolu geçti.

DS Automobies’in şampiyon pilotu Jean-Éric Vergne yedi yarış içinde altıncı kere puan alırken, Stoffel Vandoorne akü sorunu nedeniyle yarış dışı kaldı.

Açılış cinslerinden itibaren en yeterliler neredeyse daima değişti. JEV, bir noktada liderliği ele geçirdi fakat güvenlik aracı çıkmadan çabucak evvel birkaç sıra geriledi. Cumartesi günü altıncılığı devraldıktan sonra pazar günü yedinci olan Jean-Éric Vergne, Misano’dan toplam 14 puanla ayrıldı.

Tecrübeli pilotun 7 yarışın altısında elde ettiği puan, gösterdiği istikrarı ispatlar nitelikte. İki defa Formula E şampiyonu olan JEV, dönemin şimdi yarısı bile tamamlanmamışken süreksiz şoförler klasmanında altıncı sırada yer alıyor ve her şey yolunda gidiyor.

Belçikalı şoför, sıralamalardaki yüksek performansının akabinde, kümenin ortasında yaşanan kimi temasların kurbanlarından biri oldu. Vandoorne, aracının hasar gören gövdesini onartmak için pite girmek zorunda kalarak başarılı bir sonuç elde etme bahtını kaybetti.

Yarışın sonunda öteki tüm şoförleri de etkileyen bir akü sorunu Stoffel’i pistin kenarında durmaya zorladı.

Misano’daki iki yarışı üç puanla tamamlayan DS Automobiles, hanesine puan yazdırmaya devam ediyor.

Sırada ise 27 Nisan’da ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası’nın sekizinci çeşidine konut sahipliği yapacak olan efsanevi Monako cadde pisti bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir