Fatih Erbakan’dan canlı yayında çok konuşulacak Adnan Oktar çıkışı: Kitapları güzel ama son geldikleri durumu tasvip etmiyoruz

Cumhur İttifakı’na katılma kararı alan Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, tv100 canlı yayınında gündeme ili,şkin açıklamalarda bulundu. Erbakan, “örgüt yöneticiliği”, “cinsel istismar” üzere hatalardan 8 bin 658 yıl mahpus cezasına çarptırılan Adnan Oktar’ı övdüğü geçmiş yıllara ilişkin manzaralarla ilgili konuştu.

“ADNAN OKTAR’I SAVUNACAK DEĞİLİM”

Adnan Oktar’ın kitaplarının hoş olduğunu fakat son gelinen noktayı savunmadıklarını belirten Erbakan şunları söyledi: “Adnan Oktar’ı savunacak değilim. Kitapları pek hoş, çok yerinde. Kitapların içindeki bilgilerin bir kabahati yok. Hakikat her vakit doğrudur. O kitaplar yanlış olmuyor bunlar bunu yaptı diye.

“KİTABI DA ÇÖPE ATALIM”

Bir devirde bir insan çok hoş bilimsel bir kitap yazmış, gerisinden da suç işlemiş. Kitabı da çöpe atalım. ‘Kitapta yazanlar yararsız hale geldi, ziyanlı hale geldi’ diyemezsiniz ki. Bu bilimsel bir şey değil. Bunu tabir ediyorum.

“ERBAKAN’IN TAVSİYE ETTİĞİ KİTAPLAR BUNLAR”

O periyotta merhum Erbakan hocamızın da şahsen Ulusal Gençlik Vakfı’na tavsiye ettiği kitaplar bunlar. Ulusal Gazete’de neşredilmesine müsaade ettiği kitaplar.

“SON GELDİKLERİ DURUMU TASVİP ETMİYORUZ”

Ama sonrasında ne olduysa bu türlü bir kitaplarla da tezat oluşturacak noktaya geldiklerinde bu son noktalarını, son geldikleri durumu tasvip etmediğimizi de alışılmış tabir ettik.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir