Fatih Terim, Golden Foot’a ismini yazdıran ilk Türk teknik direktör oldu; Galatasaray’dan tebrik geldi

Galatasaray’ın eski teknik yöneticisi Fatih Terim, dünyanın en itibarlı spor ödüllerinden olan GoldenFoot’u kazanan birinci Türk teknik yönetici oldu. Terim, Monako’da düzenlenecek merasimde yer aldığı görüntüyü toplumsal medya hesabından paylaşırken Galatasaray ise “Efsanemiz Fatih Terim, bir prensip daha imza atarak Golden Foot mükafatını kazanan birinci Türk teknik yönetici olarak tarihe geçti!” paylaşımını yaptı.

Türk Ulusal Grubu ve Galatasaray’ın eski teknik yöneticisi Fatih Terim, dünyanın en itibarlı spor ödüllerinden biri olarak gösterilen GoldenFoot’ta efsaneler ortasına ismini yazdırdı.. 2003’ten bu yana dünya futboluna kıymetli katkılar sağlamış ve markalaşmış isimlere verilen ödül bu dönem Fatih Terim’e de takdim edildi.

Futbolcu ve teknik yöneticilik devirlerinde ismini efsaneleri ortasına yazdıran Fatih Terim’e, Galatasaray’dan tebrik iletisi geldi. Twitter’dan yapılan paylaşımda, “Efsanemiz Fatih Terim, bir unsur daha imza atarak Golden Foot mükafatını kazanan birinci Türk teknik yönetici olarak tarihe geçti!” denildi.

Fatih Terim, daha evvelki efsaneler üzere ayak izini bıraktıktan sonra kısa bir de konuşma yapacak. Ortalarında futbol dünyasının tanıdığı çok değerli isimlerin olduğu heyet tarafından belirlenen isimler, ödül merasiminden bir yıl sonra yeniden Monaco’ya giderek, ayak izlerinin konumlandırıldığı bulvarı geziyor. Bugüne dek bu itibarlı mükafatı alanlar ortasında Franz Beckenbauer,Di Stefano, George Best, Eric Cantona,Dassaev Puskas, Marcelo Lippi, Pele, Zidane ve Maradona üzere dünya futbolunun marka isimleri yer alıyor. GoldenFoot mükafatları futbolun efsanelerini yanı sıra hala etkin futbol ömrünü sürdüren ve en az 28 yaşındaki oyunculara da veriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir