Fenerbahçe’de Ali Koç’tan Wilfried Zaha açıklaması: ‘Biz masadan kalktık, rakamlar yanlış’

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, katıldığı dernek açılışında değerli açıklamalarda bulundu.

İşte öne çıkan kelamlar;

Allah’ın müsaadesiyle alana çıkıyoruz. Birinci maçımız Konferans Ligi maçı. Şunu da söz etmek istiyorum; Türkiye 20. sıralara geriledi, biliyorsunuz. Ben UEFA’da veya Avrupa Kulüpler Birliği toplantılarında daima kaygı ederken bunu, ‘Ali kaygı etme, iki tane güzel dönem art geriye olunca basamaklar süratli çıkılıyor. İki dönemi art geriye düzgün dönem geçirin Şampiyonlar Ligi’ne direkt kadro verirsiniz’ demişlerdi.

FENA OLMAYAN BİR SEZON

Sezonu açıyoruz. Geçen dönemle ilgili birkaç kıymetlendirme yapmak istiyorum. Geçen sene Türkiye Kupası kazanılmış, Avrupa’da 100 küsürlerden 50 küsürlere atlamışız. Avrupa Ligi kümesinden namağlup başkan çıkmışız. Sevilla’yı elimizden kaçırdık. Şampiyon olan Sevilla’yı tek yenen ekibiz. Resmi maçlarda 122 gol atmışız. Aldığımız puan ortalaması son 12 yılın Fenerbahçe için en yüksek puan ortalaması. Bundan önceki 5 dönemin şampiyonlarının puan ortalamasından fazla. Bu türlü baktığımız vakit hiç de kötü olmayan bir dönem.

DERBİ PERFORMANSIMIZ…

Ama bir de aynanın öbür yüzü var. Derbi performansımız, alt sıradaki ekiplere saçma sapan kaybettiğimiz puanlar, hiç hesapta olmayan üçlü oynama sistemi… En çok puanı orada kaybetmişiz. Ligde 10 defa oynamışız, 4 galibiyetimiz var. Münasebetiyle madalyona hangi açıdan bakarsanız bakın farklı yorum yapabilirsiniz. Bu yüzden natürel ki muvaffakiyet diyemeyeceğiz. Fenerbahçe için muvaffakiyet şampiyonluktur. Fakat Türkiye Kupası’nı kazandık diye de suçlanmamamız gerek diye düşünüyorum. İnşallah bu kupa bu şanssızlığı kırmamızın ve önümüzdeki kupaların habercisi olur diye ümit ediyorum. Allah Fenerbahçe’nin yalnızca futbolda değil her alanda yolunu açık, talihini bol etsin.

YERDEN YERE VURUYORLAR

Diğer taraftan bindiğimiz kısmı kesme, Fenerbahçe’nin en büyük rakibi Fenerbahçe derken transfer periyoduna de bakıyorum. İki transferle göklere çıkarıyorlar. Bir transfer yapamıyorsunuz yerden yere vuruyorlar.

WILFRIED ZAHA AÇIKLAMASI

Malum transferle ilgili biz görüştük, görüştük. Yıllık sayı 7,5, 8,5, 9’a kadar geldi. Sonra biz masadan kalktık. Rakip grup transfer yaptı. Açıkladıkları sayılar %100 yanlış sayılardır. Bunu size adım üzere söyleyebilirim. Zira bizde de evrak var. Bizim %50’mize alıyorsalar bir şey diyemem. Büyük muvaffakiyet lakin o denli bir şey olmadığını çok güzel biliyorum. Diğer transferlerde de bunu biliyorum.

TEMMUZ AYINDA TRANSFERLER BİTECEK

Dolayısıyla nereye sıkıştırıyorlar, nasıl formülize ediyorlar, onu bilmiyorum. İncelediğimiz görüşmelere devam ettiğimiz çok futbolcu var. transfer konusunda düzgün gidiyoruz. Temmuz ayında neredeyse tüm transferleri bitirmiş olacağız.

DOĞRU YOLDAYIZ

Ağustos ayı geldiğinde keşke yabancı kontenjanı olsaydı da ‘bu çıktı, bu çıktı’ üzere isimler olacak. Erken bitirmenin artısı da eksisi de var. Geçmiş yıllarda finansal fair play ıstırabı, mali gücümüzdeki düşüncelerde ötürü hareket alanımız dar olduğu için bizim üzere kulüpler, birden fazla Türk kulüpleri son dakikaya, transferin sonuna, bir de kiralık almak durumunda olduğumuz periyotlar en sonuna kalıyordu. Oyuncusunu satmak isteyen adam kiralık vermiyor. Sona bırakıyor. Münasebetiyle geldiğimiz nokta itibariyle yanlışsız yoldayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir