Galatasaraylı basketbolcu Dee Bost: ‘En iyi atmosfer Galatasaray’da’

Galatasaray Nef Erkek Basketbol Grubu’nun ABD asıllı Bulgar basketbolcusu Dee Bost, düzgün bir kadro olmak için vakte gereksinim duyduklarını söyledi.

Basın mensuplarına açıklamada bulunan 1.88 metre uzunluğundaki oyun kurucu, yeni dönem hazırlıkları ve maksatlarıyla ilgili konuştu.

Türkiye Basketbol Harika Ligi’nde tekrar play-off’larda gayret etmeyi hedeflediklerini aktaran Bost, “Türkiye’de maç maç bakıp sağlıklı kalmaya çalışacağız. İlk hedefimiz ligde play-off’lara kalmak” dedi.

Yunan başantrenör Andreas Pistiolis ile devam etmelerine karşın yeni bir grup kurulduğunu anlatan 32 yaşındaki oyuncu, “Aramıza yeni oyuncular katıldı. Yeterli bir kimya yakalamamız için biraz vakte gereksinimimiz var. Bu vakti geçirdikten sonra yolumuza düzgün bir halde devam etmek istiyoruz” sözlerini kullandı.

“GALATASARAY MAÇLARI, OYNADIĞIM EN YETERLİ ATMOSFER”

Dee Bost, sarı-kırmızılı taraftarının dayanağının performanslarına olumlu yansıdığını söyledi.

Galatasaray taraftarının iç alanda oluşturduğu atmosferi öven deneyimli oyun kurucu, “Galatasaray maçları, oynadığım en uygun atmosfer. Onların verdiği motivasyonlar ekstra çaba ediyoruz. Taraftarımızın ne kadar yeterli bir atmosfer oluşturduğunu geçen sezonki play-off’lardaki Anadolu Efes maçlarında gördük” diye konuştu.

Türkiye Ligi’nde önemli bütçelerle kurulan ekipler olduğunun hatırlatılması üzerine Bost, “Sarı-kırmızılı formamızı giydikten sonra Anadolu Efes yahut Fenerbahçe Beko fark etmeksizin gayret etmemiz gerekiyor” formunda görüş belirtti.

Bost, FIBA Şampiyonlar Ligi’ndeki gayeleriyle ilgili ise, “Geçen dönem epeyce erken bir devirde elenmiştik. Bu dönem o düzeyin üstüne çıkmamız gerekiyor” diyerek kelamlarını tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir