Hacılarlı Sanayici ve İş İnsanları iftarda buluştu

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) – Hacılar Bayan ve Gençlik Merkezi’nde düzenlenen iftar yemeğine Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Hacılar Kaymakamı Burak Dertlioğlu, Hacılar Belediye Lideri Bilal Özdoğan, AK Parti Melikgazi İlçe Lideri Tayyar Şahin, Hacılar İlçe Başkanı Ahmet Övüç, KAYSO Meclis Lideri Abidin Özkaya, Esnaf ve Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Alan, STK temsilcileri, Hacılar Kültür Yardım ve Dayanışma Vakfı Başkanı Şükrü Baktır, meclis üyeleri, endüstriciler ve iş insanları ile akademisyenler katıldı.
İftar yemeğinin akabinde konuşan Hacılar Kültür Yardım ve Dayanışma Vakfı Başkanı Şükrü Baktır, vakfın faaliyetlerini 1971 yılından bugüne sürdürdüğünü belirtti. Baktır kelamlarını şöyle sürdürdü:
“Hacılar Kültür Yardım ve Dayanışma Vakfımızın asıl maksadı öğrencilere burs vermek olup, 2023-2024 eğitim öğretim periyodunda yaklaşık 1100 öğrenciye her ay ortalama 2 bin TL burs vermekteyiz. Vakfımızın bütçesi 16 milyon TL’dir. Bunun yanı sıra ilçemizdeki mescitlerin yakıt ve paklık üzere muhtaçlıklarını da karşılıyoruz. Bugüne kadar vakfımıza emek veren herkese teşekkür ederim.”

53 YILLIK VAKFIMIZ GELİŞEREK HİZMETE DEVAM EDİYOR
Daha sonra kürsüye gelerek Hacılar yardımlaşma ve dayanışma vakfının 53 yıllık süreçte gelişerek büyüyen, her idarenin yeni vizyonu ile uygunluk ve hoşluklara vesile olduğunu belirten Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan da yaptığı konuşmada;
“Vakfımızın ilçemize 53 yıldır neler yaptığını hepimiz biliyoruz. Sayın valimiz de sağ olsun, toplantımıza da gurur verdiler ve katıldılar. Ben idare konseyimize değerli Şükrü liderime teşekkür ediyorum. Bugün bütçesi 15 milyonu bulan bir vakıftan bahsediyoruz. Vakfımız kent içinde ve kent dışında okuyan öğrenci kardeşlerimize bin 800 ila 2 bin TL aylık burs veriyor. Bizler de vakti saati gelince bayrağı hoş kardeşlerimize teslim edeceğiz. İş adamlarımız yalnızca burs vermekle kalmıyorlar, ilçemizde, vilayetimizde değil, ülkemizde de kelam sahibi olan firmalar, dünyada da kelam sahibi olan firmalar. Bilim ve sermayeyi birleştiren güzide topluluğumuz var. İş adamlarımız üretiyorlar, bilime hürmet duyuyorlar, üretime katkı veriyorlar. İlçelerini de hiçbir vakit ihmal etmiyorlar. Ben kendilerine teşekkür ediyorum. Belediye Başkanlığı yaptığımız bu 5 yılda ilçemize hayırseverlerimizin, iş adamlarımızın katkılarıyla yeni bir okul, yeni bir kütüphane, yeni bir sıhhat merkezi, yeni bir kur’an kursu, yeni bir çim stat, kapalı salonunun tadilatı ve olağan ki bunların haricinde eğitime, okullarımızın her türlü gözden geçirilmesi, temizliğinden tutun da kitap dayanağıyla ilgili çalışmalarda her vakit yanımızda oldular.” dedi.
Hacılar Kaymakamı Burak Dertlioğlu ise yaptığı konuşmasında, “Hacılar da vazifeye başlayalı 2 sene oldu. Geldiğim günden beri ilçedeki birlik ve beraberlik hissini görüyorum. Hakikaten bu birlik ve beraberlik, bu samimiyeti daima bir arada el birliğiyle Hacılar’a hizmet etmeye çalışıyoruz. Rabbim birliğimizi daim etsin. Hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

HACILAR, ÜLKENİN KEDERLERİ İLE DERTLENENLERİN İLÇESİ
Hacılar’da ve Hacılarlılarla bir ortada olmaktan memnunluk duyduğunu belirten Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Hacılar, kaygılı insanların memleketi ve bu dünyada kendine birtakım şeyleri kaygı edinmiş. Komşusunun durumuyla dertlenmiş, memleketinin durumuyla dertlenmiş. Kayseri’de ne vakit bir muhtaçlık olsa, ne vakit birinin bir kasveti olsa ve o kahrın nitekim sorun olduğunu, Hacılarlı birisi inanırsa elini değil, gövdesini taşın altına koyuyor ve o badireyi ortadan kaldırmak için herşeyi yapıyor. Bu yalnızca zenginler için değil, her Hacılarlı için geçerli ben bu türlü diyorum. Babalarınız hatta dedeleriniz tahminen de nitekim çok hoş bir tohum atmış ve sizlere geçmiş. Sizlerden de görüyorum. Evlatlarınızla da dostuz, arkadaşız, onlara da geçmiş. İnşallah asırlarca bu sürer.”
Program, Hacılar’da misyon yapan belediye liderleri, vakıf liderleri ve idare heyetinin fotoğraf çektirmesinin akabinde son buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir