Hafta sonu yağmur var mı İstanbul, Ankara? Bu hafta sonu yağmur yağacak mı? 1-2 Nisan hava yağmurlu mu? 1-2 Nisan hafta sonu hava durumu nasıl olacak?

Hafta sonu tatil gününde sevdikleri ile plan yapmak isteyen vatandaşlar sonbaharın gelişiyle bir arada plan yapmadan evvel hava durumuna bakıyor. Vatandaşların merak ettiği hususlardan biri ise bu hafta sonu yağmur var mı? sorusu oluyor. Arama motorlarında sıklıkla aratılan soru hafta sonu yağmur yağacak mı? sorusu oluyor. Pekala, Hafta sonu yağmur var mı İstanbul, Ankara? Bu hafta sonu yağmur yağacak mı? 1-2 Nisan hava yağmurlu mu? 1-2 Nisan hafta sonu hava durumu nasıl olacak?

BU HAFTA SONU YAĞMUR VAR MI?

Türkiye Geneli 1 Nisan hava durumu

Türkiye Geneli 2 Nisan hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran: Ülkemiz genelinin kesimli ve çok bulutlu, Marmara’nın kuzeyi, Batı ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu(Malatya hariç), Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Ordu etraflarının yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların, Marmara’nın kuzeyi ile Elazığ, Diyarbakır, Mardin ve Batman etraflarında yağmur, yağış alan öteki yerlerde karla karışık yağmur ve kar halinde olmak üzere Muş’ta kuvvetli, Ağrı, Bitlis, Iğdır’ın yüksekleri, Kars’ın güneyi, Van, Hakkari, Şırnak ve yüksek bölümleri başta olmak üzere Siirt’te ağır kar yağışı halinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kısımları ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek bölümlerinde çığ tehlikesi riski bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde sıcaklıkların mevsim normallerinin altında seyretmesi beklenmektedir.

RÜZGAR: Çoklukla kuzey ve kuzeybatı, Doğu Akdeniz’in iç kısımları İç Anadolu’nun güneydoğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısında kuzey ve kuzeybatı taraflardan kuvvetli ve yer yer fırtına halinde (50-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

YOĞUN KAR UYARISI: Yapılan son değerlendirmelere nazaran; Muş’ta kuvvetli (10-20 cm), Ağrı, Bitlis, Iğdır’ın yüksekleri, Kars’ın güneyi, Van, Hakkari, Şırnak ve yüksek kısımları başta olmak üzere Siirt’te ağır kar yağışları (20 cm üzeri) beklendiğinden ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, tipi, çığ tehlikesi üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgârın, Doğu Akdeniz’in iç bölümleri, İç Anadolu’nun güneydoğusunda kuzey ve kuzeybatı taraflardan kuvvetli ve yer yer fırtına biçiminde (50-70 km/saat) esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi üzere yaşanabilecek olumsuzlara karşı önlemli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİNE DİKKAT: Doğu Karadeniz’in iç kısımları ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek yamaçlarında çığ tehlikesi riski bulunduğundan dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, kuzeyinin hafif sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

EDİRNE °C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL °C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, hafif sağnak yağışlı

KIRKLARELİ °C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, hafif sağnak yağışlı

KOCAELİ °C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, hafif sağnak yağışlı

EGE

Parçalı ve az bulutlu geçeceği kestirim ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu

DENİZLİ °C, 16°C

Parçalı ve az bulutlu

İZMİR °C, 20°C

Parçalı ve az bulutlu

MUĞLA °C, 15°C

Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, doğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği kestirim ediliyor. Rüzgârın, doğusunun iç bölümlerinde kuzeybatıdan kuvvetli, yer yer kısa periyodik fırtına (50-70 km/saat) formunda esmesi bekleniyor.

ADANA °C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA °C, 17°C

Parçalı ve az bulutlu

HATAY °C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu

K.MARAŞ °C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı bulutlu geçeceği iddia ediliyor. Rüzgârın, bölgenin güneydoğusunda kuzeybatıdan kuvvetli, yer yer kısa periyodik fırtına (50-70 km/saat) formunda esmesi bekleniyor.

ANKARA °C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu

KONYA °C, 9°C

Parçalı bulutlu

SİVAS °C, -1°C

Çok bulutlu

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin( Sinop hariç) yağmur, iç kısımlarının karlakarışık yağmurlu geçeceği varsayım ediliyor.

BOLU °C, 7°C

Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra karlakarışık yağmurlu

DÜZCE °C, 14°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

KASTAMONU °C, 5°C

Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra karlakarışık yağmurlu

ZONGULDAK °C, 12°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Ordu etraflarının yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların kıyı bölümlerinde karlakarışık yağmur, iç bölümlerinin kar biçiminde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz’in yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır.

AMASYA °C, 6°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı

SAMSUN °C, 8°C

Çok bulutlu, doğusu aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, iç bölümleri kar yağışlı

TOKAT °C, 4°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı

TRABZON °C, 7°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, iç bölümleri kar yağışlı

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin (Malatya hariç) karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Erzurum, Muş’un kuzey ve batısı ile Bitlis etraflarında kuvvetli, yarın Muş’ta kuvvetli, Ağrı, Bitlis, Iğdır’ın yüksekleri, Kars’ın güneyi, Van, Hakkari ve Şırnak etraflarında ağır kar yağışı halinde olması bekleniyor. Rüzgârın, bölgenin Batısında kuzeyli taraflardan, güneydoğusunda güneybatıdan kuvvetli ve yer yer fırtına (50-70 km/saat) formunda eseceği varsayım ediliyor. Yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır.

ELAZIĞ °C, 7°C

Çok bulutlu yağmurlu

ERZURUM °C, -2°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

KARS °C, 3°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların yarın güneyinde kuvvetli olması bekleniyor.

MALATYA °C, 6°C

Çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, doğusunun yağmur, karlakarışık yağmur, yüksek bölümlerinin kar yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

ADIYAMAN °C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu

DİYARBAKIR °C, 9°C

Çok bulutlu, yağmurlu

GAZİANTEP °C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

ŞANLIURFA °C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, doğusu yağmurlu

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Kesimli ve çok bulutlu, yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de güney ve güneybatıdan 3 ila 5 ; Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan, vakitle güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Görüş: Âlâ, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Modüllü ve çok bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, Görüş: Düzgün.

EGE

Hava Durumu: Kesimli ve az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de güney ve güneybatı, vakitle güneydoğudan 3 ila 5; Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan, öğlen saatlerinden sonra güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: Âlâ.

AKDENİZ

Hava Durumu: Kesimli ve az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, Doğu Akdeniz’de sabah saatlerinde kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, vakitle güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, sabah doğusu 2,5 m, Görüş: Yeterli.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Kesimli cok bulutlu ve kar yağışlı. Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, Doğu Akdeniz’de sabah saatlerinde kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, vakitle güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, sabah doğusu 2,5 m, Görüş: Âlâ, yağış anında zayıf.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir