İETT şoföründen engelliye şoke eden hareket! Tepki gösterenleri otobüsten indirdi

Olay, dün öğlen saatlerinde Hacıosman’da meydana geldi. Durakta bekleyen engelli kişi, gelen otobüse binmek istedi. Engelli kartı olmayan kişiyi İETT sürücüsü otobüse almak istemedi. Engelliyle sürücü ortasında tartışma başladı. Tartışma sırasında sürücü, engelli kişiyi “vallahi vuracağım seni, sakat bırakacağım” diyerek tehdit etti. Duruma reaksiyon gösteren otobüstekiler ve duraktakiler sürücüyle tartıştı. O anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

‘VALLAHİ VURACAĞIM SENİ, SAKAT BIRAKACAĞIM’

Görüntülerde, yaşananlara reaksiyon gösteren etraftakilerle İETT otobüsü sürücüsünün tartıştığı görülüyor. Etraftakilere ‘insanlığı sizden mi öğreneceğim’ diyen sürücü, engelli vatandaşa ise, ‘Vallahi vuracağım seni, sakat bırakacağım” halinde tehditler savurduğu da görülüyor. Sürücü daha sonra otobüse kimseyi almadan olay yerinden ayrıldı.

“TEPKİ GÖSTERENLERİ OTOBÜSTEN İNDİRDİ KAÇTI”

Olayı gören Armağan Mete Şahin, “Engelli bir vatandaşla kanser hastası bir ağabeyimiz vardı. Otobüse binmek istediler galiba kartları yoktu, otobüs sürücüsü onlara küfür etti, yumruk attı. Biz de ayırmaya çalıştık. Reaksiyon gösteren herkesi otobüsten indirdi. Sonra otobüsle kaçtı” biçiminde anlattı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir