İyi Partili Çömez, Sedat Peker ile görüşmesini anlattı: Tüm bilgileri kayıt altına aldım, iki ülkeye gönderdim; öldürülürsem bunları tüm Türkiye öğrenecek

T24 Haber Merkezi

İyi Parti Genel Lider Başdanışmanı Turhan Çömez, organize cürüm örgütü liderliğinden karar giyen Sedat Peker ile konuştuğunu açıkladı. Çömez, Peker’in Türkiye’den gelecek yetkililere söz vermeye hazır olduğunu ve “SEGBİS ile söz vermeye tüm ifşaatları yapmaya hazırım. Tüm bilgi ve dokümanları kayıt altına aldım. 2 farklı ülkeye gönderdim. Öldürülmem halinde bunları tüm Türkiye öğrenecek.” dediğini aktardı. 

İyi Partili Çömez, Halk TV’de Kayda Geçsin programında, Sedat Peker ile görüşmesini anlattı. Peker’in Türkiye’deki devam eden davaları için “Benim davalarımla ilgili gündemi buradan da yönetebilirim. Rastgele bir soru gelirse bana, bunu hukuka uygun bir formda, kanunlara uygun bir formda yapmaya hazırım” dediğini söyleyen Çömez, Peker ile görüşmesinde yaşananları şöyle aktardı:

“Yasalara uygun bir formda yapmaya hazırım”

“Şu ana kadar ifşa ettiği bilgiler son derece kıymetli ve önemli. Her evrak, demokratik bir ülkede iktidarı değiştirecek savlar. Birden fazla belgeliydi, yalanlanmadı. Son derece vahim ve kritik bir durumla karşı karşıyayız.

Sedat Peker’in kişiliğiyle ilgili tartışmaları bir kenara bırakmak lazım. Hakkında dava var mı diye sordum, “Benim davalarımla ilgili gündemi buradan da yönetebilirim. Rastgele bir soru gelirse bana, bunu hukuka uygun bir biçimde, kanunlara uygun bir biçimde yapmaya hazırım” dedi.”

“Ben yargı önünde aklanmaya hazırım dedi”

Turhan Çömez, Sedat Peker’in Birleşik Arap Emirlikleri’nden Ses ve İmaj Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile söz vermeye hazır olduğunu söyledi. Çömez, konuşmasına şöyle devam etti:

“Sedat Peker, gerekirse oradaki Büyükelçilik ya da SEGBİS ile söz vermeye hazır. Hükümet benden bilgi, doküman istesin ben bunların hepsini resmi yollardan kendisine ulaştırmaya hazırıım, gerekirse Türkiye’deki yetkililer gelsin, benden tabir alsınlar. Yahut da SEGBİS ile söz vermeye tüm ifşaatları yapmaya hazırım dedi.

Beni yargılayın lakin adaletli bir formda yargılayın diyor. Ben yargı önünde aklanmaya hazırım dedi. Türkiye’deki bir çok yanlışlığın ifşasına katkı sağlayacağını vurguluyor ve müsaade verin ben bunları anlatayım diyor.”

“Tüm bilgi ve dokümanları kayıt altına aldım. 2 farklı ülkeye gönderdim”

Turhan Çömez, Sedat Peker’in şunları söylediğini aktardı:

“Ben ailemle burada eziyet çekiyorum. Önemli sıkıntılarla boğuşuyorum. Yabancı bir ülkede çok güç kaideler altında hayatımı idame ediyorum. Kendimi feda etmeye hazırım.

Ama Türkiye’nin arınması için ortaya koyduğum bu iradeye siyaset kurumu da sahip çıksın. İyi Parti bir atak yaptı lakin öteki siyasi partilerden de bu bahiste dayanak istiyorum, konuşmak istiyorum. İfşaatlarda bulunmak istiyorum. Fakat kamuoyunun ve bilhassa siyaset kurumunun bana dayanak çıkması gerekiyor.

Ben her türkü fedakarlığı yapmaya hazırım. Ailem ve çocuklarımla sorunlu bir hayat sürüyorum. Lakin tüm bunların yanında bana takviye olunsun ben bu ifşaatları yapayım. Bu ağır dijital tecrit hakkında bunları yapmam mümkün değil.

Tüm bilgi ve evrakları kayıt altına aldım. 2 farklı ülkeye gönderdim. Öldürülmem halinde bunları tüm Türkiye öğrenecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir