Koskoca Kral Charles’a hamburgercinin kartondan tacını verdiler

Kraliçe Elizabeth’in vefatının akabinde 74 yaşında tahta geçen Kral Charles’ın ‘halktan insanlarla’ tatlı atışmaları sürüyor. Esprili kişiliğiyle bilinen Charles, halktan aldığı yansıları hiç bozuntuya vermeden karşılıyor.

Son olarak Alman reklam ajansı Grabarz & Partner’ın YouTube hesabında paylaşılan bir görüntüde, başşehir Berlin’i ziyaret eden Charles’ı görmeye giden bir kişi, Kral’dan fastfood zinciri Burger King’in menüleriyle verdiği kartondan yapılma tacı takmasını istedi.

Videoda, tacı uzatan kişinin “Size armağanım var. Bu sizin için, şayet isterseniz tabii” dediği duyuluyor. Kral ise gülümseyerek “Böyle yeterliyim, sağol” diye karşılık veriyor.

Charles’a geçen hafta Almanya’ya ziyaretinde Konsot Kraliçe Camilla da eşlik etti. Misal bir olay Camilla’nın da başına gelmişti.

Konsort Kraliçe’nin martta Birleşik Krallık’taki Colchester kentine Charles’la düzenlediği ziyarette, yurttaşlardan biri kendisine yeniden Burger King’in karton taçlarından birini uzatmıştı.

Fakat Charles’ın tersine Camille, gülümseyerek “Ah, çok tatlıymış, çok naziksiniz” diyerek tacı almıştı.
Charles’ın 75 yaşındaki eşi Camilla da taç giyme merasiminde Konsort Kraliçe olarak taç giyecek.
Kral Charles’ın taç giyme merasiminde Aziz Edward tacını takacağı da açıklandı. Aralık ayında, taç, öbür kraliyet mücevherleriyle birlikte depolandığı Londra Kulesi’nden, merasime hazır hale getirmek için bakımdan geçmek üzere alındı.


Aziz Edward Tacı birinci olarak 1661’de II. Charles için yapıldı.
Camilla ise Kraliçe Mary’nin tacını takacak. 2.200 elmasla süslenmiş mükemmel taç birinci olarak, Charles’ın büyük büyükannesi Mary tarafından 1911’de kocası Kral V. George’un yanında Kraliçe Eş olarak taç giydiğinde takılmıştı.

74 yaşındaki Kral’ın taç giyme merasimi 6 Mayıs’ta Westminster Kilisesi’nde düzenlenecek.
Kraliçe II. Elizabeth’in 8 Eylül’de hayatını kaybetmesinin akabinde Charles’ın krallığı 10 Eylül’de başşehir Londra’daki St. James Sarayı’nda düzenlenen merasimle resmen ilan edilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir