Makyajlanan Mercedes-Benz B-Serisi Türkiye’de satışa sunuldu

Mercedes-Benz’in kısa mühlet evvel makyajladığı Sports Tourer modeli B-Serisi Türkiye’de satışa sunuldu.

Güncellenen tasarım ile LED farlar ve radyatör ızgarası, cam alanlara yumuşak bir geçiş yaparak B-Serisi’ne dinamik bir görünüm kazandırıyor. İki kesimli art stop lambaları artık standart olarak LED teknolojisine sahip ve geriden bakıldığında genişlik algısını güçlendiriyor. Birebir vakitte aerodinamiği de güzelleştiren art camın yan tarafındaki aero spoyler genişlik algısını ileri taşıyor. Aktüel B-Serisi standart özel metalik renk seçeneği ile öne çıkıyor.

Teknolojik iç mekan

B-Serisi’nde kullanıcıları cümbüş ve bilgilendirme için 10,25 inç olmak üzere standart olarak sunulan çift ekran karşılıyor. İki adet 10,25 inç ekrana sahip isteğe bağlı versiyon ise havada süzülen tek bir geniş ekran hissi uyandırıyor. Karakteristik Mercedes-Benz tasarım ögesi olan üç yuvarlak türbin görünümlü havalandırma çıkışı, uçak dizaynlarına gönderme yapıyor. Tekrar tasarlanan orta konsol, siyah panel görünümüyle yeni B-Serisi’nin teknolojik istikametini ortaya koyuyor. Yeni kuşak direksiyon standart olarak napa deri ile sunuluyor.

İç yere yönelik renk ve malzeme seçimleri ileri düzeyde şahsileştirmeye imkan tanıyor. Sunulan Progressive donanım versiyonunda siyah, siyah/macchiato ve yeni siyah/adaçayı yeşili renklerini içeren palet ayrıcalıklı bir dünya sunuyor. Ayrıyeten siyah yahut bahia kahverengisi deri koltuklar da tercih edilebiliyor. Yıldız desenli yeni döşeme, iç yerde heyecan verici bir vurgu oluşturuyor.

Öte yandan Mercedes-Benz, Ambition 2039 stratejisi ile 2039 yılından itibaren yeni binek araba ve hafif ticari araç filolarının tüm bedel zinciri ve hayat döngülerinin net karbon nötr olarak sunulması maksadını belirledi. Alınan tedbirlerden biri geri dönüştürülen gereçlerin kullanımı. Bu doğrultuda, B-Serisi’nin dizaynında kullanılan gereçlerin bileşimi gözden geçirildi ve daha sürdürülebilir alternatifler için olasılıklar incelendi. Konforlu koltukların orta kısmında yüzde 100 geri dönüştürülmüş gereçten yapılan kumaşlar bulunuyor. ARTICO/MICROCUT koltuklarda bu oran koltuk yüzeyinde yüzde 65 ve altındaki gereçte yüzde 85’e kadar çıkıyor.

Daha da güçlü donanım

Mercedes, vakit alan şahsileştirme seçeneklerini kolaylaştırmak için donanım paketi mantığını bir kere daha kıymetli ölçüde değiştirdi. Yapılan bu değişiklikle birlikte sıklıkla birlikte sipariş edilen özellikler, artık gerçek tüketici davranışları kıymetlendirilerek ekipman paketlerinde toplanıyor. Ayrıyeten farklı işlevsel seçenekler de sunuluyor. Müşteriler; gövde rengi, döşeme, trim ve jant üzere seçeneklerle araçlarını daha evvel de olduğu üzere kişiselleştirebiliyor.

Makyajlı B-Serisi’nin baz versiyonunda bile güçlü bir donanım düzeyi sunuluyor. Geri görüş kamerası, bilgi-eğlence ekranları, USB paketi ve napa deri direksiyon birinci bakışta göze çarpan donanımlar. Progressive donanım düzeyinden itibaren; MULTIBEAM LED teknolojili farlar, bel dayanaklı koltuk, Park Paketi, Ayna Paketi ve Easy Pack bagaj kapağı devreye giriyor.

Bilgi-Eğlence ve Dayanak sistemleri

B-Serisi’ndeki en yeni MBUX jenerasyonu için üç ekran tarzı yine tasarlanmış. Klasik tüm sürüş bilgilerini içeriyor, Sportif dinamik bölüm sayacıyla etkileyici bir görsellik sunuyor ve Yalın azaltılmış içerikleriyle sadelik getiriyor. Üç mod (Navigasyon, Takviye, Servis) ve yedi renk seçeneği kişiselleştirilebilen bütünsel ve estetik bir tecrübe yaratıyor. Merkezi ekran daha evvel de olduğu üzere navigasyon, medya, telefon, araç üzere fonksiyonları sunuyor ve dokunmatik ekran olarak kullanılabiliyor.

Revize edilen telematik sistemi yeni tasarımı ve artan performansı ile etkiliyor. Kablosuz Apple Carplay yahut Android Auto üzerinden akıllı telefonlarla irtibat seçenekleri mevcut. Daha fazla irtibat için de ek bir USB-C irtibat noktası eklendi ve USB şarj gücü daha da artırılmış.

Hey Mercedes sesli asistanı, B-Serisi ile diyalog ve öğrenme konusunda daha da yetenekli hale geliyor. Örneğin, Hey Mercedes aktifleştirme sözleri olmadan da makul hareketler tetiklenebiliyor. MBUX sesli asistan araç işlevlerini açıklayabiliyor ve akıllı telefonunu bağlamak yahut birinci yardım çantasını aramak üzere takviye sağlıyor.

B-Serisi güvenlik yardımcıları açısından da güncellenmiş. Örneğin, Sürüş Dayanak Paketinin güncellenmesiyle, Faal Direksiyon Denetimi fonksiyonu kullanılarak Şeritte Kalma Yardımcısının denetimi kolaylaştırıldı. İsteğe bağlı Römork Hareket Yardımcısı, cazip araçtaki direksiyon açısını otomatik olarak ayarlayarak yeni B-Serisi ile geri manevrayı daha inançlı ve rahat bir sürece dönüştürüyor.

Elektrikli sürüş

B-Serisi’nin motor seçenekleri de güncellendi ve elektrikli hale getirildi. Birinci hareket anı 48 voltluk entegre güç kaynağı ve 14 HP/10 kW ek güç ile destekleniyor. B-Serisi’ndeki yeni kayış tahrikli marş jeneratörü (RSG), konforu ve sürüş tecrübesini değerli oranda güzelleştiriyor. Çalıştırma anında klasik tahlillere kıyasla daha az titreşim ve daha az ses üretiyor. Ayrıyeten süzülme fonksiyonu ile sabit süratte sürüş sırasında içten yanmalı motorun devreden çıkmasına imkan tanıyor. RSG ayrıyeten fren ve sabit süratte süzülme sırasında güç geri kazanımı sağlıyor ve 12 voltluk dahili sistemi ve 48 voltluk bataryayı besliyor. Elde edilen güç, içten yanmalı motoru destekleme ve hızlanma anında kullanılabiliyor.

>

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir