Mehmet Savran 2 maaşını Mehmetçik’e bağışladı

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)
AK Parti Nevşehir Vilayet Binası’nda düzenlenen toplantıda konuşan Lider Mehmet Savran, 31 Mart’taki seçimlerde yine lider seçilmesi halinde gerçekleştirmeyi hedefledikleri yatırımlarla kentin daha müreffeh bir seviyeye ulaşacağını belirtti.

Belediye Başkanlığı sürecinde alt ve üst yapı çalışmalarının yanı sıra çok sayıda projeyi tamamlayarak halkın hizmeti sunduklarını aktaran Savran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu “Türkiye Yüzyılı”na yakışacak Nevşehir’i, tarihi ve kültürel pahaların korunduğu çağdaş kentler sıralamasında üst sıralara taşıyacaklarını tabir etti.

Hazırladıkları turizm planı ile kent merkezine daha fazla turist çekebilmek hedefiyle kongre ve fuar alanları ile tarihi binaları restore ederek “kültür sokakları” oluşturacaklarını lisana getiren Savran, yaklaşık 3 yıldır sürdürdükleri istihdam garantili meslek edindirme kurslarının kapasitelerini artıracaklarını söyledi.

Savran, turizm bölgesi olmanın avantajlarını kent merkezini geliştirmek ismine kullanarak, ismini sportif faaliyetlerin Anadolu’daki merkezi olarak duyuracak Nevşehir’e, Klasik Türk Sporları Tesisi, futbol ekiplerinin idman ve kamplarına konut sahipliği yapacak spor alanlarının kazandırılması için çalışmalara başladıklarını kaydetti.

Doğup büyüdüğü kente kalıcı eserler bırakabilmek için bundan evvel olduğu üzere seçilmesi halinde yeni devirde de çaba göstereceğini lisana getiren Savran, şöyle konuştu: “Kent merkezinde çocuklarımızın spora yönelmeleri hedefiyle 38 semt alanı yapmıştık. Planlamasını tamamladığımız 50 semt alanını da kısa müddet içinde hizmete sunacağız. Onlarca projemizin yanı sıra Kapadokya turizmine katkı sunacak ve tarihi pahaların gelecek kuşaklara aktarılmasında büyük rol oynayacak Nevşehir Kent Müzesini daima birlikte açacağız. Kentimiz beşerinin daha inançlı ve ferah yaşaması için mülk sahipleriyle görüşmeleri son evreye getirdiğimiz kentsel dönüşüm projemizi hayata geçireceğiz. Etraftan sıhhate, toplumsal hayattan tarıma kadar grubumuzla hazırladığımız çok sayıda projeye yine imza atmak konusunda heyecanlıyız.”

Savran, belediye başkanı adaylığının açıklanmasının ardından seçim süreci boyunca maaşını bağışlayacağını açıkladığını, geçen iki aydaki belediye başkanlığı maaşlarını Mehmetçik Vakfı’na bağışladığını da kelamlarına ekledi. Savran, “Belediye Lider Adaylığım açıklandıktan sonra seçim müddetince belediye başkanlığı maaşımı almayacağımı ve maaşımı Mehmetçik Vakfı, Türk Kızılayı ve Gazze’ye bağışlayacağımı açıklamıştım. Birinci olarak Mehmetçik Vakfı’na iki maaşımı bağış yaptım. Kahraman askerlerimizin her vakit yanındayız. Türk Kızılayı ve Gazze’deki kardeşlerimiz için de bağışımı yapacağım.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir