Mersin Büyükşehir Belediyesi çalışanı PKK soruşturmasında tutuklandı

PKK/KCK terör örgütüne yönelik soruşturmada, toplumsal medya üzerinden örgüt propagandası yaptığı belirtilen Ayşe Şahin, 25 Ekim’de gözaltına alındı. Bugün adliyeye sevk edilen Şahin tutuklandı.

Mersin Büyükşehir Belediyesinde belediye otobüsü olarak çalışan Ayşe Şahin, Mersin 2. Sulh Ceza Hakimliğinde verdiği sözünde şunları söyledi: 

“Ben bu konuda savunmada bulunmuştum savunmamı motamot tekrar ederim, üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Ben 1 hafta kadar öce Mersin Büyükşehir Belediyesinde sürücü olarak şe başladım. Daha evvel Kültür A.Ş ye başvurmuştum sonra beni aradılar ve yapılan mülakat sonrası işe başladım. Kelam konusu Twitter hesabı bana aittir, faal olarak kullanmaktayım. Ben terör örgütü propagandası yapmadım. Bu bahiste rastgele bir paylaşım da yapmadım. Beğenilerim olmuş olabilir, bunları şuurlu olarak ve örgüt propagandası yapmak hedefiyle yapmadım. Rastgele yapmış olabilirim. Fakat bunun kabahat olduğunu bilmiyordum. Hata sürece kastım yoktur. Girmiş olduğum işe çok sıkıntı girdim, 1 yıldan beri bekliyordum, buna dayanarak borç da yaptım, tutuklandığım takdirde işim elden gidecek. Sabit ikametgâhlayım, tutuksuz yargılanmak üzere özgür bırakılmamı istiyorum.”

Mahkeme heyeti, “üzerine atılı Terör Örgütü Propagandası Yapmak kabahatine yönelik kelam konusu beğenilerin hayatın olağan akışına alışılmamış ve kabahatten kurtulmaya yönelik savunması, cürüm konusu paylaşımların yeniliği ve fazlalığı olduğunu” belirterek Ayşe Şahin’in tutuklanmasına karar verdi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir