Naturelgaz 4 milyar TL ciro açıkladı

İSTANBUL (İGFA) – Taşımalı doğal gaz pazarında faaliyet gösteren Küresel Yatırım Holding A.Ş. iştiraki Naturelgaz, 2023 yılına ait finansal sonuçlarını açıkladı. 2023 yılında tesis altyapı kapasitesini arttırmaya devam eden Naturelgaz, Türkiye’nin tüm coğrafik bölgelerinde güçlü alt yapısı ile hizmet veriyor.

Naturelgaz 2023 yılında bir evvelki yıla nazaran yüzde 10 hacim büyümesi ile birlikte 251 milyon Sm3’lük toplam satış hacmine ulaşarak, taşımalı doğal gaz piyasasındaki öncü konumunu güçlendirdi. Taşımalı doğalgaz hizmeti götürülen ilçe ve belde sayısını 128’e çıkaran Naturelgaz, kent gazı iş kolunda yüzde 68 büyüme ile 117 milyon Sm3 satış hacmine ulaştı.

Söz konusu standardın tesirleri ile birlikte 2023 yıl sonu itibariyle şirketin toplam net karı 96,5 milyon TL olarak açıklandı.

Naturelgaz Genel Müdürü Hasan Tahsin Turan “Stratejik gayeler doğrultusunda büyümeye devam etmekteyiz. 2023 yılında kapasite arttırıcı ve maliyet azaltıcı yatırımlar ile Naturelgaz’ın iş hacmini artırarak geleceğe yönelik olumlu istikamette tesir edecek adımlar atmaya devam ettik. 2024 yılında da hacmen büyümeye devam ederken, tıpkı vakitte karlılık sayılarımızın da büyümesini hedeflemekteyiz. İdare konseyimiz bugün aldığı karar ile, 25 Nisan 2024 tarihinde yapılacak olan Olağan Genel Konsey Toplantısı’nda 320 milyon TL’nin kar hissesi olarak dağıtılmasının, hisse sahiplerinin onayına sunulmasına karar vermiştir. Böylelikle halka arzından itibaren her yıl kar hissesi dağıtan Naturelgaz bu geleneği bu yıl da devam ettirmektedir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir