Nuri Ergin: Benim girdiğim olaylarda 4-5 tane ölü olur

Karagümrük Spor Kulübü’nün eski başkanı Yaşar Ecim ve Gürcan Tan’a silahlı akın davası sürüyor. Bakırköy 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Nuri Ergin, SEGBİS ile bağlandı.

Darp edilmesiyle ilgili kelam hakkı verilen mağdurlardan Ali Güray Dindar, “Ben darp edilmedim. Dişim yemekten çıkan taş yüzünden kırıldı, şikayetçi değilim” dedi. Öbür mağdurlar da şikayetçi olmadıklarını belirtti.

“SAKAT BIRAKMAK İÇİN YAPTIM”

Karagümrük Spor Kulübü’nün eski başkanı Yaşar Ecim’i yaraladığı argümanıyla yargılanan sanık Metehan Türbedar ise “Yaşar Ecim beni sakat bırakacağını söyledi. Ben de onu sakat bırakmak için bu aksiyonu yaptım. Tüm atışlar bel altınaydı. İsteseydim, öldürücü bölgelerine de ateş ederdim. Ömür Ecim’i ben vurdum. Adamlarıyla bana saldırdığı için kinlendim. Kimsenin tetikçisi ve azmettiricisi değilim. Örgüt halinde bu kalabalıkla yargılanmak istemiyorum” dedi.

“CİNAYETLER İŞLEDİM”

Sanıklardan Nuri Ergin ise 29 yıldır cezaevinde olduğunu belirterek, şunları söyledi:

– Bu dava kumpas davasıdır. Benim girdiğim olaylarda 4-5 meyyit olur. Burada birinin dişi kırılmış, biri ayağından yaralanmış. Bunların hiçbirini tanımıyorum. Ben çok büyük olaylara karıştım, sütten çıkmış ak kaşık değilim. Cinayetler işledim. Ben gaspçı değilim, onun bunun üzere değilim. Beni ihbar edenler şu anda dışarda. Ben bunlara babalık yaptım, bunlar bana hainlik yaptı.

“SÜMÜKLÜ EKİBİ BUNLAR”

– Eşimin ve annemin cenazesine gidemedim. Oğlum kıskanıldı ve kumpasla bu davaya ismini eklediler. Benim evladım kalp krizi geçirdi, stent takıldı. Şayet ben bir hata işlemişsem itiraf ederim. Evet ben bir çıkar maksatlı hata örgütü önderiyim. Nejat Ergin yaşıyorsa, benim ismimden ötürü yaşıyordur. Yazıklar olsun. Yaşar Ecim’in vurulmasıyla ilgim yoktur. Sümüklü kadrosu bunlar, beni bunlarla muhattap etmeyin. Ben yapmadığım bir kabahati itiraf etmem. 3 çocuğum var, 3’üne de babaları kurban olsun.

Mahkeme heyeti, Nuri Ergin’in de ortalarında bulunduğu 7 sanığın tutukluluk hallerinin devamını karar vererek, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

KARAGÜMRÜKLÜLER NASIL BAĞIRMAZ?

İddiaya nazaran 2020 yılında Karagümrük Spor- BB Erzurumspor maçı sırasında Erzurumspor taraftarlarının yaptığı ‘Nuri Ergin’ tezahüratlarına Karagümrük tribünleri katılmadı. Nuri Ergin cezaevinden telefonla aradığı bireylere “Ben ömrümü Karagümrük’e verdim, bu kadar ceza yattım. Erzurumlular ‘Nuriş’ diye bağırır da Karagümrüklüler nasıl bağırmaz, onlara söyle hepsini öldüreceğim” dedi. Dönemin Kulüp Başkanı Yaşar Ecim, 12 Eylül 2020’de Beylikdüzü’nde bir yer çıkışında silahlı akına uğradığı ve bacağından yaralandı. Seken kurşunlar da yanında bulunan Gürcan Tan’a isabet etti. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir