Peri masalı gibi başlayan evlilik tehlikede: Bu aşk ancak tek şekilde kurtulur!

MODERN BİR PERİ MASALININ KAHRAMANLARI OLDULAR

Prens Harry ve Meghan Markle’ın kraliyet ailesini ayağa kaldıran, sayısız tartılmaya yol açan ve en sonunda çiftin İngiltere’den kaçıp Amerika’ya yerleşmesine yol açan evliliğini bilmeyen kalmamıştır… Nişanlandıkları kraliyet ailesi tarafından resmi olarak açıklandığı günden beri basının haklarında haber yapmaktan asla vazgeçmediği Harry ve Meghan çifti adeta çağdaş bir peri masalının baş kahramanları haline geldiler.

Harry ve Meghan bir nevi çağdaş peri masalı yaşarken hayatları istemedikleri bir tarafa savruldu

Meghan Markle, kraliyet ailesinde pek de rastlanmayan cinste bir “gelin” olarak birinci günden beri ilgi odağı. Hem İngilizlerin sevgili prensi Harry’den 3 yaş büyük hem de daha evvel evlenip boşanmış olması esasen tartışma yaratmıştı. Markle, bir de bunun üzerine çok izlenen bir dizide başrol oynamışken ve Hollywood’da yükselişe geçmesi beklenen bir oyunculuk mesleği varken her şeyden vazgeçip bir prensle evlenmesi hakikaten de romantik sinemaları aratmayacak bir öykünün kahramanı oldu.

AMERİKA’YA GİTTİLER LAKİN KONUŞULMAKTAN KURTULAMADILAR

Bu ünlü fakat asil olmayan gelinin annesinin siyahi olması tutucu İngilizler için ve kraliyet ailesi içinde de fırtınalar yarattı. Hem kendisinin hem de kraliyet ailesine doğuracağı varislerin deri rengi, nahoş ırkçı tartışmaların konusu oldu. Çift basının ağır ilgisinden ve aile içindeki huzursuzluklardan kaçmak için 2020’nin başında sürpriz bir kararla ABD’ye yerleşmeye karar verdi.

Çift Amerika’ya yerleşti ve sıkıntılarından uzaklaşmak istedi lakin bunun tam karşıtı bir durumla karşı karşıya kaldılar

Ve aslında tam aykırısını umsalar da basın onların üzerine daha çok eğilmeye başladı, tartışmalar giderek büyüdü. Zira Harry ve Meghan “tartışmaların odağı olmak istemiyoruz” deseler de ABD’ye masraf gitmez yaptıkları açıklamalarla daima gündemde kaldılar. Oprah Winfrey’e verdikleri bomba röportajda kraliyet ailesini ırkçılıkla suçlayıp Meghan Markle’a başından beri düşmanca davranıldığını söylediklerinde yer yerinden oynadı.

Bunu geçen yılın aralık ayında yayınlanan Harry & Meghan belgeseli ve Harry’nin ailesinin sırlarını ve berbat yüzünü ifşa ettiği Spare (Yedek) adındaki anı kitabı izledi. Çift istemediklerini söyledikleri bu ağır ilgiden besleniyor ve daima konuşulmaktan çok hoşnut görünüyorlardı. Bu halleri da ayrımcılığa uğradıkları için onlara duyulan sempatiyi bir anda yok etti. Çift “bizim unvanlara ve saraydan gelecek paraya muhtaçlığımız yok, sade bir hayat istiyoruz” diye açıklama yapmıştı.

Harry ve Meghan ilgiyi ve lüksü hayatımızda istemiyoruz dediler ve bunun tam zıddını yaptılar

LÜKS ÖMÜR TUTUKULARI DURUMLARINI ZORA SOKTU

Ancak bu söylediklerini yalanlayacak biçimde ABD’ye sarfiyat gitmez ünlülerin mahallesi Montecino’dan milyonlarca dolarlık saray yavrusu üzere bir malikane satın aldılar. Lüks içindeki yaşantılarına da devam ettiler. Belgesellerini yayınlayan dünyanın en büyük dijital platformuyla ve Spotify’la milyon dolarlık mutabakatlar imzalamış, bir yandan da Harry’nin kitap muahedesinden uygun para kazanmaya başlamışlardı.

Haziran ayının ortasında gelen bir haberse bu peri masalının Harry ve Meghan’ın anlattığı üzere yaşanmadığını ortaya çıkardı; tabir yerindeyse ortalık bir sefer daha toz duman oldu. Çiftin milyon dolarlık Spotify mutabakatının iptal olduğu ortaya çıktı. Aldıkları malikanenin borcunu ödemeye çalışan Harry ve Meghan’ın Netflix’le yaptığı belgesel ve sinema mutabakatlarının da sallantıda olduğu tez edildi. Peri masalının pespembe sayfaları bir anda griye boyandı…

Kraliyet ailesiyle ipleri çoktan koparmış olan ve mali durumu da bozulan çiftin evliliğinin sallantıda olduğu tezleri bir anda her yeri sardı. Bir yandan da Meghan Markle’ın şov dünyasındaki güçlü dostlarını devreye sokarak kendisini ve prens eşi Harry’yi milyon dolarlar kazanan birer influencer ve marka yüzü yapmaya çalıştığı söylendi. Şöhret ve para konusunda hırsı lisanlara destan olan Meghan Markle’ın Dior’un reklam yüzü olmaya çalıştığı, Harry’yi de kendiyle birlikte bunu yapmaya ikna ettiği manşetlere taşındı.

BUHRAN YAŞAYAN HARRY VE MEGHAN AYRILACAK SÖYLENTİLERİ BAŞLADI

Tüm bu değişik meslek değişikliği savlarının gerisinden da çiftin bir müddettir ortasının bozuk olduğu söylentileri yayılıp durdu. Geçtiğimiz hafta çiftin meskenlerini ayırdığı söylentisi ortaya atılmıştı. Hatta çiftin borcunu ödeyemedikleri malikanelerini sattıkları ve Harry’nin de bölgedeki bir otele yerleştiği bile argüman edildi. Bunlara sebep olarak da Harry’nin Meghan’ın istediği bir hayat yaşamak istememesi ve içine düştükleri mali buhran gösterildi.

Meghan Hollywood’daki güçlü dostlarıyla görüşüyor, kendine menajer tutuyor ve ününü artırmaya çalışıyor: Pekala Harry sahiden bunları mı istiyor?

Bunun üstüne bir de Harry’nin sinema muahedesi yaptıkları platforma çekilecek belgesel sinema için tek başına Afrika’ya gitmesi eklendi. Harry ve Meghan evlendiklerinden beri ayrılmaz bir ikili. Yolları ise lakin Harry, ailesiyle bağını kopardığı ve Meghan da asla hiçbir kraliyet etkinliğinde istenmediği için İngiltere ziyaretlerinde ayrılıyor. Hal böyleyken Harry’nin bu değerli seyahate Meghan Markle olmadan çıkması ayrılık söylentilerini güçlendiriyor.

TEK BAŞINA AFRİKA’YA GİTMESİ BİR İŞARET Mİ?

Çiftin ilgisinin durumunu ve evliliklerinin geleceğini bu son gelişmeler ışığında masaya yatıran uzmanlardan da elbette yorumlar yağmaya devam ediyor. Hem kraliyet hem de alaka uzmanları bir hususta hemfikir: Harry ve Meghan birbirlerini ne kadar seviyor olurlarsa olsunlar hayata bakışları ve hayattan istedikleri bir epey farklı. Meghan sahiden de şöhret, servet ve ilgi odaklı davranırken Harry eşinin bu hırsları yüzünden istemediği yerlere sürükleniyor.

Harry ve Meghan’ın hayatla ilgili farklı tutukuları ve istekleri olduğu yıllardır söyleniyor: Çiftin ortasını bozan yaşadıkları kahırla birlikte bu da olabilir

Annesi Prenses Diana’nın da sıklıkla ziyaret ettiği ve çok sevdiği Afrika kıtası Harry için de çok özel; prens bunu daha evvel tekraren lisana getirmişti. Harry’nin bu Afrika seyahatine tek başına gitmesi onun hem maddi hem de zihinsel olarak zorluklarla boğuştuğu bir devirde ona uygun gelebilir ve karısıyla bağlantısını düzeltebilir. Yani biraz başka kalmak çiftin ortasına hasret sokacak. Ve bu ayrılık bağlantıyı değerlendirirken Harry ve Meghan’a güzel gelecek ve evlilik rayına girecek.

UZMANLAR TEŞHİSİ KOYDU: BU EVLİLİK İÇİN YALNIZCA İKİ İHTİMAL KALDI

Bu optimist görüşe karşı çıkan ve tam karşıtının yaşanacağını söyleyen de çok. Kendi çocukluğunda ziyaret ettiği, annesi yüzünden sıkı bir bağ kurduğu Afrika’da tek başına kalacak olan Harry’nin bu süreçte aslında kapana sıkışmış üzere hissettiği evliliğinden güzelce uzaklaşması da güçlü bir ihtimal. Farklı gayelere göz koydukları söylenen lakin aşkları ve iki küçük çocuklarıyla birbirlerine tutunmaya çalışan çiftin ortasına giren bu ayrılığın ipleri büsbütün koparabileceği de güçlü bir ihtimal.

Modern masallar eski masallar üzere her vakit memnun sonla birmeyebiliyor… Bakalım Harry ve Meghan’ın masalının sonu nasıl yazılacak? 

Özellikle de evlilikleri üzerinde kara bulutlar dolaşırken ve boşanma söylentileri alıp başını gitmişken. Münasebet uzmanları hayatla ilgili çok kritik dönemeçlerde ve karar kademelerinde bulunan çiftlerin bu türlü uzun müddetli bir ayrılık halinde yalnızca iki ihtimalle karşı karşıya olduğunu savunuyor: Harry ve Meghan ya birbirlerine daha sıkı sıkıya bağlanacak ya da bu ayrılığı kendileri ismine hasarsız atlatıp “böyle de oluyormuş” diyerek yollarını büsbütün ayıracak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir