Sarıgül: Fransız, Alman, Japon arabalarına teşekkür ediyoruz…

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Lideri Mustafa Sarıgül, “Bugüne kadar sokaklarımızda İtalyan otomobillerini, Fransız otomobillerini, Alman otomobillerini gördük. Japon otomobillerini gördük. Fakat bugün yerli otomobilimiz Togg’u görmekten son derece memnunum. Alman otomobillerine Fransız otomobillerine, İtalyan otomobillerine, Japon otomobillerine teşekkür ediyoruz. Bundan sonra Türkiyemizin sokaklarında Togg’u görmekten sahiden büyük bir memnunluk duyacağım.” dedi.

Sarıgül, Türkiye’nin vizyon projeleri ortasında yer alan Togg’un seri üretiminin yapılacağı Gemlik Yerleşkesi’nin açılış merasimi öncesinde AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Türkiye Değişim Partisi’nin ekonomik modelinde, ekonomik milliyetçilik bulunduğunu belirten Sarıgül, “Yerli malı yurdun malı, herkes onu kullanmalı. Bugüne kadar sokaklarımızda İtalyan otomobillerini, Fransız otomobillerini, Alman otomobillerini gördük. Japon otomobillerini gördük. Fakat bugün yerli otomobilimiz Togg’u görmekten son derece memnunum. Alman otomobillerine Fransız otomobillerine, İtalyan otomobillerine, Japon otomobillerine teşekkür ediyoruz. Bundan sonra Türkiye’mizin sokaklarında Togg’u görmekten sahiden büyük bir memnunluk duyacağım.” sözlerini kullandı.

İNŞALLAH LONDRA’DA PARİS’TE GÖRECEĞİZ

Ekonomik milliyetçilik anlayışlarının en değerli modüllerinden bir adedinin de Togg olduğunu vurgulayan Sarıgül, ” Güzel geldin Togg. Güzel geldin Togg. Güzel geldin Togg. Togg bugün Türkiye’nin sokaklarında yarın inşallah Londra’da, Paris’te, Berlin’de ve New York sokaklarında olduğunu görmeyi de Allah’ım inşallah bize kısmet eder.” diye konuştu.

Sarıgül, Togg’u gördüğünde heyecanlandığını belirterek, “Heyecanlandım, araçtan son derece büyük bir keyif aldım. Nitekim Türk insanı için büyük bir gurur. Burada binlerce mühendisin binlerce alın teri, binlerce emeği var. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum.” dedi.

GURUR DUYACAĞIM

Togg’u kullanmak için müracaatta bulunduğunu bildiren Sarıgül, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Ben Togg’u kullanmak üzere müracaatta bulundum. Bilhassa de birinci günlerde daha hiç kimse konuşmadan Togg’u ben konuştum. 45 milyon da izlenme oldu. Yerli malı, yurdun malı herkes ona kesinlikle sahip çıkmalı. Togg ülkemizin bir eseri, bizim ekonomik milliyetçiliğimizin değerli bir modülü. Bir kere daha altını çiziyorum. Alman otomobillerine, Fransız otomobillerine, İtalyan otomobillerine güle güle, güzel geldin Togg…Ben de Togg’a binmekten büyük bir gurur. Yani Alman arabası, Fransız arabası, beni heyecanlandırmıyor lakin benim mühendisimin, benim çalışanlarımın, benim insanımın el emeği ve göz ışığıyla yapılan binlerce mühendisimizin, mimarımızın, binlerce dizaynırın nitekim emeğiyle yapılan böylesine bir otomobile binmekten gurur duyacağım.

Yatırımcıları kutluyorum ve tebrik ediyorum. Nitekim kıymetli bir yatırım yaptılar. Ellerini taşın altına koydular ve bugün dünya Türkiye’de Togg’u konuşuyor. Bilhassa de Cumhuriyetimizin 100. yılında Togg’un bugün yurttaşlarımızla buluşması da ayrıyeten bizim için son derece kıymetli ve kıymetli. Biz Türkiye Değişim Partisi olarak yapılan güzel işlere teşekkür ediyoruz, eksik kalanları da kesinlikle tahlil teklifleriyle anlatıyoruz. Çünkü Türkiye Değişim Partisi olarak bizim için evvel devletimiz, sonra partimiz gelir. Devletimiz ismine yapılan bütün yatırımlar bizim için bir gurur vesilesidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir