Son Dakika: Kulüpler Birliği’nde Beşiktaş’ın, “Ligden çekilen takımların maçları sayılmasın” önerisine 11 kulüpten 7’si olumlu oy verdi

Kulüpler Birliği toplantısına katılan 11 ekibin 7’si Beşiktaş’ın fikrinden yana görüş bildirdi. Kulüpler isteklerini TFF’ye gönderecek. TFF son olarak UEFA’dan tavsiye kararı alacak. Toplantıya katılmayan Başakşehir, Sivasspor, Alanyaspor, Ümraniyespor, Karagümrük ve Konyaspor’dan yazılı görüş alınacak.

“7 KULÜP BİR GÖRÜŞÜ SAVUNDU”

Kulüpler Birliği Lideri Ali Koç, toplantının akabinde Üstün Lig’den 7 kulübün Beşiktaş’ın “Ligden çekilen grupların maçları geçersiz sayılsın” görüşüne katıldığını tabir etti.

İşte Ali Koç’un açıklamaları:

“7 kulüp bir görüşü savundu, 4 kulüp öteki görüşü savundu. Toplantıda 12 kulüptük, Hatayspor görüş bildirmek istemedi.

“31 MART’A KADAR BİLDİRECEĞİZ”

31 Mart’a kadar görüşümüzü TFF’ye bildireceğiz. Sarsıntıdan sonra çekilen 2 kulüple bir arada puan durumu nasıl olacak diye görüştük. Hiç o denli gerginlik yaşanmadı.

“ARTISI EKSİSİ VAR”

İki alternatifin de artısı ve eksisi var. Birinci alternatif, tescil olan maçlar kalsın ve sonrakiler hükmen mağlup olsun. Bu yalnızca Üstün Lig’e değil, bütün alt liglere de uygulanacak. Maçlar hiçbir biçimde sayılmasın diyenlerin de kabul edilebilir argümanları var.

“GÖRÜŞLERİN HEPSİ YAZILI OLACAK”

17 kulüp bu hususla ilgili görüş bildiricek. Görüşlerin hepsini yazılı istedik. ‘Öyle demiştim, yanlış anlaşıldı’ olmasın diye. Bu görüşleri TFF’ye sunacağız

“3’TE 2’LİK BİRLİK SAĞLANMASI GEREKİYOR”

Aramızdaki ilkesel karara nazaran 3’te 2’lik birlik sağlanması gerekiyor lakin bunda buna bakmaksızın; bu kadro bunu istiyor, bu grup bunu istiyor diye TFF’ye sunacağız.

“UEFA’YA GİDECEK KULÜPLERİMİZ OLABİLİR”

UEFA, UEFA turnuvalarıyla ilgili görüş verebilir; mahallî federasyonlar da mahallî turnuvalarla ilgili görüş verebilir. Çıkacak karar sonucunda UEFA’ya gidecek kulüplerimiz olabilir. Şu anda yaşadığımız durum, her gün yaşadığımız bir durum değil.

“PLAY-OFF İHTİMALİ YOK”

Play-off konusu basında gündeme geliyor. Burada etraflıca tartışma olmadı. Dönemin 3’te 2’sinin bittiği bir ortamda radikal bir değişikliğe gitmek ne kadar gerçekçi tam emin değilim.

“YABANCI KURALININ NETLEŞMESİ LAZIM”

“Gaziantep ve Hatayspor’un maçları geçersiz sayılsın” diyenler;

 1. Beşiktaş
 2. Trabzonspor
 3. Adana Demirspor
 4. Kasımpaşa
 5. Antalyaspor
 6. Ankaragücü
 7. İstanbulspor

“TFF’nin kararı uygundur” diyenler;

 1. Fenerbahçe
 2. Galatasaray
 3. Giresunspor
 4. Kayserispor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir