Tuzla Belediye Başkanı Yazıcı’dan açıklama: Gerekirse dava açacağım

Tuzla’da dün İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Tuzla Belediye Lideri Şadi Yazıcı’nın iştirakiyle İSKİ Tuzla İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi 3. etap açılış merasimi düzenlendi. Lider Yazıcı kürsüde konuşma yaptığı sırada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemlerde yapmış olduğu hizmetler hasebiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve projenin bir kısmını tamamlayan eski İBB Başkanı Kadir Topbaş’ı anması üzerine birtakım şahıslar reaksiyon göstermişti. Konuşmaların akabinde Lider Yazıcı’yı makam aracına kadar takip eden şahısların reaksiyon göstermesi üzerine arbede yaşanmıştı. Lider Yazıcı polis ve muhafazalar eşliğinde makam aracına binerek bölgeden uzaklaşmıştı.

“TEŞEKKÜR ZORLARINA GİTTİ”

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı konuya ait DHA’ya yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“KURNAZLIĞI SİZ YAPIYORSUNUZ”

Protestolar karşısında sükunetini muhafazaya çalıştığını tabir eden Yazıcı, “Ben o protestolar karşısında sukunutemi de müdafaaya çalıştım ve Recep Tayyip Erdoğan’ın 20 yılda yaptıklarını 1 haftada anlatamam. 4 yıllık belediye başkanlığında yalnızca 39 ilçeden Tuzla’da yapılmış olan 5 proje aklıma geldi ve saydım. Bu onların çok zoruna gitti. Ve o protestolar karşısında aşağı indim. Sayın başkana ‘Ben burayı terk edeceğim, bu hakaretler karşısında burada duramam’ dedim. Çok kurnazca hazırlanmış bir konuşma üzere bana ayrıyeten kelamlı akın yaptı. Bu bir akındı. ‘Kurnazlığı siz yapıyorsunuz genel müdür geçmişten hiç bahsetmedi. 1. ve 2. etaptan bahsetmedi. Bir teşekkür bile etmedi. Kurnazlığı siz yapıyorsunuz, ben hakkı olanı hakkına verdim. Ben burada durmayacağım’ dedim. O kalktı ben kalktım; ‘Ben ayrılıyorum’ dedim elimi uzattım elimi bile tutmadı. O nezaketi bile göstermedi. Seçilmiş bir belediye liderine hücum yapılırken çıkıp oradan provokasyonu provakatif bir hareket olarak yorumlamak, belediye liderini provakatör olarak yorumlamaları gerçek bir provokasyondu.” dedi. 

“PROJE BİTMİŞ DEĞİL”

Yazıcı, kelamlarının devamında, ‘Biz teslim aldığımızda yüzde 25’i bitirilmişti’ diyor. Kendi argümanları. Ben uydu imajlarına baktım. Uydu görüntülerine bakıldığında 2019’un 6. ayındaki uydu imajları şu anda hiç de dedikleri üzere görünmüyor ancak beyanlarına dayanıyorum yüzde 25’ cilt sonra tamamladıklarını söylediler. Ben brief aldım şu anda tesisin değerli kısımlarından biri olan kokuyu giderecek olan yakma ünitesi şimdi devreye alınmamış. Bu hala taşınacak demektir. Bu ne demek? Koku hala devam edecek demektir. İkincisi proje bitmemiş demektir.  Yakma tesisi zira daha bitmemiş. Orada bir mazeret duydum canımı çok sıktı. ‘Efendim biz bu yakma ünitesini kalan kısmını tamamladık yakma ünitesini de yapacağız kredi istedik Cumhurbaşkanlığından çıkmadı’ üzere. Çok garip bir şey. Bir projenin yıllar evvel yapılmış ihalesi bütün bütçesi hazırlanmış ve yapılmış. En son yakma ünitesi için Cumhurbaşkanlığı’ndan müsaade almak, Tuzla Belediyesi bile bu türlü bir şey yapmaz. Yani yakma ünitesinin yapılmadığını da orada öğrendim. Proje bitmiş değil yani. Bunu da birinci kere buradan söylüyorum” dedi.

“POLİS ARKADAŞLAR VE MÜDAFAALAR OLMASAYDI BİR ŞEYLER OLACAKTI”

Aracına yönelirken taarruzla karşılaştığını söz eden Yazıcı, “Arkadaşlarımızın birisinin gömleği birisinin pantolonu yırtıldı. Polislerin muhafazasında otomobile kadar sıkıntı gittik. Otomobile binerken dahi taarruzlar oldu. Bindim arabayı sallıyorlar. Yani maalesef polis arkadaşlar ve muhafazalar olmasaydı bir şeyler olacaktı. Türk siyasi hayatı ismine demokrasi ve özgürlük naraları atanların Türk demokrasisine katkı sağlamak yerine bu nahoş durumlara düşürmelerine ülkem ismine üzüldüm” diye konuştu.

“GEREKİRSE BU BAHİSTE DAVA AÇACAĞIM”

Cumhuriyet Halk Parti’sinden birtakım bireylerin arayıp özür dilediklerini söyleyen Yazıcı şunları ekledi:

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir