Umut Evirgen ile Alina Boz birlikteliği bir yaz aşkı

 Ömür Gedik: 4 yılın akabinde 15 gün olağan ki çok kısa bir mühlet. Lakin tahminen de baştaki ayrılığın geçmişi daha eksiye dayanıyordur, bilemeyiz. Bir de artık zati her şey çok süratli değil mi? Aşklar, ayrılıklar, yeni başlangıçlar bile…

 Savaş Özbey: 4 yılın üstüne insan meczup üzere âşık pozları vermeden evvel bir soluklanmaz mı canım? Ne vakit âşık oldun, hangi ortada karşı taraf da pişti… Benim aklıma gelen tek mümkünlük, ayrılık nedeninin de bu olabileceği.

 Orkun Ün: Aslında bu iş karışık. Üzerine çok konuşulur. Bizler 15 gün diyoruz lakin kim bilir Alina başında o ilgiyi kaç ay öncesinde bitirdi… Bazen bitirirsin ve kopman vakit alır. Bu alakada de o denli olmuşa benziyor.

 Onur Baştürk: Belki de çabuk unutan Mithat Can oldu, nereden biliyoruz ki? Ya da ilgileri biteli çok uzun vakit önceydi, onu da bilemeyiz. Bu ortada bu ilginin bir “yaz aşkı” olduğunu düşünüyorum, gelir ve geçer.

Orkun Ün – Ömür Gedik – Savaş Özbey – Onur Baştürk

Bizim Barbie’ler

“Barbie” çılgınlığı sürüyor. Yerli Barbie’lerden en çok kimi beğendiniz bu hafta?

 Orkun Ün: Benim için birinci Barbie, tek Barbie, son Barbie, daimi Barbie Bülent Ersoy’dur.

 Savaş Özbey: Ünlü psikiyatr Arif Verimli Hoca başında değilim, “İnsanlık kudurdu” demiyorum bu akım için fakat biraz gına gelmedi desem palavra olur. Pembişleri ise ben en çok Ömür’e yakıştırdım…

 Ömür Gedik: Teşekkürler Savaş. Evet, Barbie tesiriyle sahnelerde pembe rüzgârı esti bu hafta. Müzikçiler ortasında en pembe Ajda Pekkan oldu. Oyuncularda ise Eda Ece fark attı bence.

 Onur Baştürk: E şıkkı, hiçbiri…

Saygısızlık

Dilan Çıtak Tatlıses havaalanında telefonda yüksek sesle konuştuğu için tartışma yaşadı. Siz de denk geliyor musunuz bu türlü insanlara?

 Orkun Ün: Ben çok denk geliyorum o denli tiplere. Hatta hoparlörden konuşanlar, manzaralı konuşanlar falan görüyorum. Saygısızlık bu açık açık. Şımarıklık bir de. Ancak uyarmanın da bir üslubu olmalı. Düzgün bir üslupla uyarıp, yaptıkları ayıbın farkına vardırmalıyız bu türlü insanları.

 Onur Baştürk: Telefonda yüksek sesle konuşmak kadar son ses Instagram ve TikTok görüntüleri izlemek de ayıp.

 Savaş Özbey: CIP’lerde, TAV lounge’larında çok var bu türlü tipler. Bilhassa de genç iş insanları. Adeta ne kadar önemli iş yaptığını dinletiyorlar insanlara. Kendi yüksek sesle konuşuyor, karşı taraf da hoparlörde… Yahu arkadaş, hepimizin işi gücü var. Mecbur muyuz seninkini dinlemeye?

 Ömür Gedik: Her insanın konuşma sesinin desibeli farklı olabilir. Bu bilerek yapılan bir şey değil. Şayet ortamda çocuk falan uyumuyorsa bunu sorun etmeye hiç gerek yok.

Hesaplı bir seçim mi?

Oğuzhan Koç’un yeni klibinde boşandığı eşi Demet Özdemir’e çok benzeyen bir bayanı oynatmasına ne diyorsunuz? Sanki unutamadı mı, yoksa “Senden çok var” bildirisi mı veriyor?

 Savaş Özbey: İnsanların tipleri vardır. Hatta bir bakarsınız şimdiki sevgilisi aslında bir evvelkinin kopyası. Birden fazla vakit da farkında olmadan, yaparlar bu tercihleri. Oğuzhan Koç’un bu tercihinin altında da emsal bir psikoloji yattığını düşünüyorum.

 Orkun Ün: Algıda seçicilik de olabilir. Seçmelerde beğendiği insan tipine uygun birini görmüş ve seçmiştir. Ha derseniz ki “Mesaj var mı”, bilmiyorum ya, sanmıyorum.

 Ömür Gedik: Bilerek, hesaplanarak yapılmış bir seçim olduğunu düşünüyorum. PR grubu tarafından klip konuşulsun, izlensin diye bilhassa seçilmiştir. Unutamama değil de “işime bakarım” iletisi üzere geldi bana.

 Onur Baştürk: Doğal bir şey. Bir ileti vermeye çalışmıyordur bence. Emsal yüz ve profildeki bayanlardan hoşlanıyor demek ki…

Yanlış anlaşıldı

Haftayı bir kafede düzenlenen “speed date”le (hızlı flört) ilgili tartışmalarla kapattık. Nasıl bakıyorsunuz bu cins tertiplere?

 Onur Baştürk: Bu cins tertipler eğlencelidir. Bilhassa bizim üzere flört için fazla kasılan toplumlar için yararlı da. Süratlice olaya girmeyi sağladığı için… Temel gözden kaçan konu, yalnızca bu tertip nedeniyle kafenin kapatılması!

 Ömür Gedik: Bana güldürü içerikli bir TV gösterisi formatı üzere geldi. O kadar kurgu, o kadar saçma yani.

 Savaş Özbey: Ben çok utanırdım herhalde birinin karşısına “Hadi bakalım birbirimize uygun muyuz” diye oturmaya. Herkes bakıyor olacak, senden atlayacak öbürüne geçecek… Pazarda zerzevat seçer üzere. Fakat ben ölçü değilim, kendi eski kafalılığımla ilgili galiba biraz.

 Orkun Ün: Ya nasıl yanlış anlaşıldı o tertip… Eş değiştirme falan diye bastılar o aktifliği ve yasakladılar. Halbuki artık beşerler toplumsal medyadan, oradan buradan esasen tanışıp flörtleşiyor. Bu onun yüz yüze olanı. Yok yere kurban edildi canım aktiflik. Yazık…

Örnek olsunlar

Kıvanç Tatlıtuğ setlerde günde 8, Hande Erçel de 12 saatten fazla çalışmayacağını açıkladı. Haydi onlar isteklerini kabul ettirebiliyor üretimcilere, öbürleri ne olacak Kurul?

 Ömür Gedik: Saatler herkes için tıpkı olmalı. 8 ve 12 saat bile çok geliyor bana. Fazlası insanlık dışı. İnsanların özel hayatları var, nefes almaya hakları olmalı.

 Savaş Özbey: Ömür natürel ki haklılar fakat kendilerine kadar. Onların bu türlü bir pazarlık yapma imkânları var. Zira kural koyabilecek güçte beşerler. Pekala öbürleri?

 Onur Baştürk: Evet motamot, onlar istediğini kabul ettiriyor da, başka set çalışanları ve oyunculara ne olacak? Dizi kesimindeki uzun saatler çalışma sorunu bu tıp star hareketlerle çözülmez maalesef.

 Orkun Ün: Bence öncü olacaklar. Sonuçta herkesin onları örnek göstermeye hakkı var. Kaldı ki doğrusu bu esasen. Çalışmamalı kimse 8 saatten fazla. Yurtdışında uygulanıyor bu kural birden fazla yerde. Saati doldu mu ceketini alıp çıkıyor beşerler. İnşallah örnek olur Kıvanç ile Hande.

Sorun olduğu kesin

Murat Cemcir ekürisi Ahmet Kural’ın düğününe katılmadı, hususla ilgili suya sabuna dokunmayan bir açıklama yaptı. Projeleri için sık sık yurtdışına gidip geldiğini söyledi. Sizce küs mü bu ikili?

 Savaş Özbey: Dışa vurmamaya imtina ettikleri bir sorun olduğu kesin. Yoksa olacak iş mi “Projelerim var” deyip düğüne gitmemek! Lakin bilmiyoruz, tahminen davetli de değildi. Bu açıklamayla durumu geçiştirdi. Bütün bunların ardında Ahmet Kural’ın Sıla ile yaşadığı süreçte arkadaşını gereğince yanında görememesi olabilir mi diye de düşünmüyor değilim.

 Ömür Gedik: Kankanın düğünü olacak ve sen projelerden bahsedip katılmayacaksın! Tatili ertelersin de düğün bir sefer olur. Bence bu türlü kankalık olmaz, bu türlü olursa da kanka olunmaz.

 Onur Baştürk: Açıklamadan belirli: Umurumda değil, görmezden geliyorum demiş. Küsler yani.

 Orkun Ün: Açıklama komik olmuş. “Yoğunum, tatil bile yapamadım, işlerim çok fazla” vesaire… Yani resmen dalga geçmiş. Hiç yapmasaydı daha yeterliydi. İnsan en yakın dostunu o denli bir günde yalnız bırakır mı işi gücü var diye? Bırakmaz. Belirli ki küsler. Nokta.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir