Yarı çıplak halde ölü bulunan çocuğun kimliği belli oldu

Olay, dün akşama doğru Karşıyaka Mahallesi Arıkent Mezarlığı yakınlarında meydana geldi. Argümana nazaran, boş bir topraktaki havuz kenarında yarı çıplak biçimde bir çocuk cesedi gören vatandaşlar, durumu 112 Acil Sıhhat ve polis takımlarına bildirdi. İhbarın akabinde olay yerinde güvenlik tedbirleri alan polis takımları incelemelerde bulundu. 112 Acil Sıhhat grupları tarafından yapılan incelemeler sonucunda öldüğü belirlenen 10 yaşlarındaki çocuğun üzerinden kimlik çıkmazken, cenazesi otopsi için Kahta Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Burada yapılan inceleme ve araştırma sonucunda cesedin 3 gündür kayıp olan Miraç Turan’a ilişkin olduğu belirlendi.

kesin vefat nedenin ortaya Çocuğun yapılan otopsisinde mevt nedeni belirlenemezken, cesette rastgele bir darp, kesici alet ya da kurşun izine rastlanmadığı öğrenildi. Turan’ın cenazesinin kesin mevt nedeninin belirlenmesi maksadıyla Malatya İsimli Tıp Kurumuna gönderildi. Burada yapılan inceleme ve alınan örneklerin akabinde Turan’ın cenazesi defnedilmek üzere ailesine teslim edildi.

Cenaze, Arıkent Mezarlığında defnedilirken kesin vefat nedenin ortaya çıkacağı isimli tıp raporunun ise 20 gün içerisinde tamamlanması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir