Zlatan Ibrahimovic’ten Fransızları kızdıracak sözler!

Zlatan Ibrahimovic…Kimilerine nazaran gelmiş geçmiş en ikonik futbolcuların başında geliyor. Açıklamalarıyla gündem olmasına alışık olduğumuz İsveçli golcünün son sözleri yeniden tartışma yarattı.

İtalyan devi Milan’da top koşturan fakat sakatlığı sebebiyle bu dönem şimdi forma giyemeyen İbrahimoviç, Fransız televizyonu Canal+’a açıklamalarda bulundu.

Paris Saint Germain’den (PSG) ayrıldıktan sonra Fransız futbolunun ve Ligue 1’in berbata gittiğini söyleyen 41 yaşındaki efsane, “Benden sonra Fransa’da konuşacakları bir şey kalmadı” dedi.

Fransa’nın kendisine muhtaçlığı olduğunu vurgulayan İbrahimovic, “Benim Fransa’ya gereksinimim yok. Gelişmek için Mbappe, Neymar ve Messi’ye sahip olmanız yetmez.” diye konuştu.

Milan’a 2019- 2020 döneminde dönen Zlatan Ibrahimovıc, geçtiğimiz dönem kazanılan şampiyonlukta değerli bir rol oynamıştı.

“En az 7-8 ay forma giyemeyebilirim” 

Sezonun tamamlanmasının akabinde Milano takımından yapılan açıklamada ise İsveçli yıldızın dizinden ameliyat olacağı ve en az 7-8 ay forma giyemeyeceği belirtilmişti.

Ibrahimovic, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Dizimdeki şişlik 6 aydır var. Ekiple son 6 ayda yalnızca 10 defa idman yapabildim. Alanda daha evvel hiç bu kadar acı çekmemiştim. Emekli olmayacağım ve yakında döneceğim.” sözlerini kullanmıştı. (TRT Spor)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir