5 yıl hapsi isteniyordu! Neymar davasında karar açıklandı

                 
Haber 7 – Spor Servisi

Paris Saint-Germain formasıyla kusursuz bir dönem geçiren Brezilyalı Neymar, yıllardır Barcelona Mahkemesi’nden çıkacak kararı bekliyordu.

Yıldız futbolcunun Barcelona’ya transferinde usulsüzlük yapıldığı argüman edilirken; Neymar’a, Barcelona’ya; Joan Laporta’ya, annesine ve babasına dava açılmıştı.

Neymar’ın Santos’taki periyodunda haklarının yüzde 40’ına sahip olan DIS menajerlik firması, 2013’ten bu yana tazminat talebindeydi. 

DIS’in tezine nazaran, o dönemki Barcelona İdaresi; Santos’a daha fazla para vermesine rağmen kağıt üzerinde hile yapmış ve bonservis ölçüsünü düşük tutmuştu. Bu sebeple DIS’in alması gereken meblağ da hakikat orantılı bir biçimde azalmıştı. 

BERAAT KARARI ÇIKTI

Brezilya menşeili firma, başta Barcelona ve Joan Laporta olmak üzere; Neymar’a, annesine ve babasına tazminat davası açarken, 150 milyon Dolar talep etti. Ayrıyeten Neymar’ın evrakta usulsüzlükten dolayı 5 yıllık mahpusu istendi.

Yıllardır Barcelona Mahkemesi’nde görülen ve yargıya taşınan davada karar verildi. Mahkeme, kanıt yetersizliğini münasebet göstererek Neymar’ın beraatına; tazminat talebinin de reddedilmesine hükmetti.

Neymar, Ağustos 2017’de 222 milyon Euro karşılığında PSG’nin yolunu tutarken dünya tarihinin en değerli transferi olarak kayıtlara geçmişti. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir