Potada TEMSA ile yola çıkılıyor

Türkiye Basketbol Federasyonu ile Sabancı Holding ve PPF Group paydaşlığı çatısı altında faaliyet gösteren TEMSA ortasında imzalanan mutabakatla TEMSA; ulusal ekipler sponsoru oldu. İmza merasimi; Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu, TBF Yönetim Kurulu Üyeleri, TBF ve TEMSA yöneticileri ile basın mensuplarının iştirakiyle, Sinan Fazilet Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.
İmzalanan mutabakat kapsamında TEMSA önümüzdeki 3 yıl boyunca A Ulusal Kadroların sponsorluğunu üstlenecek ve ulusalların yurt içi ile yurt dışında katılacağı karşılaşmalarda atletlerin transferlerini de Türkiye’de üretilen TEMSA markalı otobüslerle sağlayacak.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu yaptığı konuşmada, “60’tan fazla ülkeye araç ihraç eden, ismini küresel ölçekte duyuran ve kabul ettiren böylesine kıymetli bir markayla iş birliği yapacağımız için çok heyecanlıyız. Yeni sponsorluk mutabakatları ve iş birlikleriyle kulüplerimizin mali desteklenmesini, basketbolumuzun geniş kitlelere ulaşmasını sağladık” dedi.

TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu ise şu açıklamada bulundu: “Türkiye Basketbol Federasyonumuz ile attığımız bu imzalar, bizim için bir sponsorluktan çok daha öte manalar taşıyor. Ulusal basketbol grubumuz ile böylesi bir seyahate çıkmak bizim için sahiden gurur verici. İnanıyoruz ki bu iş birliğimiz çok daha büyük muvaffakiyetlerin birinci adımı olacak.”

Seyirciye davet var

FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri 2’nci Cins I Grubu’nda Belçika ve Sırbistan ile karşı karşıya gelecek olan A Ulusal Erkek Basketbol Kadrosu, basın mensupları ile bir ortaya geldi. Sinan Fazilet Spor Salonu’nda düzenlenen buluşmada A Ulusal Erkek Basketbol Kadrosunun başantrenörü Ergin Ataman Belçika ve Sırbistan maçlarıyla ilgili şunları söyledi:

“Tek tek kıymetlendiriyoruz maçları. Cuma akşamı burada Belçika’yla oynayacağız. Bizim için kritik bir uğraş. Elemelerdeki durumumuz kritik. Kesinlikle kazanmamız gerekiyor. Belçika çok deneyimli bir grup. Güç bir maç bizi bekliyor. Sinan Erdem’de seyirci dayanağıyla baskılı, sert bir savunmayla Belçika maçını kazanmak istiyoruz. Pazartesi günü de Sırbistan ile Belgrad’da karşılaşacağız. Belçika maçının akabinde bu maçın hazırlıklarına çabucak başlayacağız.”

Takım kaptanı Melih Mahmutoğlu ise “4’te 4 yapmamız gereken penceredeyiz. Bizim için çok kıymetli olacak. Hazırlanma fırsatımız çok yok. Cuma günü elimizden gelenin en düzgününü yapıp Türkiye’ye yakışan basketbolu oynayacağız” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir