Büyük umutlarla transfer olmuştu! İsak Vural, Hammarby’e 3 yılık imza attı

22 Şubat 2022’de Fenerbahçe‘ye imza atan 2006 doğumlu Türk asıllı İsveçli futbolcu İsak Vural, Hammarby ile muahedeye vardı. Kulüpten yapılan açıklamada, 16 yaşındaki futbolcu ile 3 yıllık kontrat imzalandığı belirtildi.

“BURADA KALACAĞIMI BİLMEK HOŞ BİR DUYGU”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan İsak, “Hammarby’de daha uzun müddet kalacağımı bilmek çok hoş bir his. Burada kendimi daha da geliştirmek için her türlü fırsata sahibim. Mümkün olduğunda çok oynamayı ve gruba yardımcı olmayı umuyorum.” sözlerini kullandı.

“ISAK, OYNAMAYA HAZIR”

İsveç takımının sportif yöneticisi Jesper Jansson ise, “Bir müddet devam eden görüşmelerin akabinde, Fenerbahçe ile hem İsak’a hem de iki kulübe çok daha uygun bir muahedeye varmayı başardık. Transfer 18 yaş altı bir oyuncuyu ilgilendiği için mevzu FIFA’ya kadar gitti lakin İsak artık oynamaya hazır. Hammarby’daki seyahati gerçek manada başlayabilir.” dedi.

FENERBAHÇE, GERİ ALMA HAKKINA SAHİP

18 yaşından küçük oyuncuların kiralanmasını engelleyen ve öteki bir ekipte lisansı gözüken oyuncular için Türkiye Futbol Federasyonu’nun kontrat feshi gösterdiği öğrenildi. Fenerbahçe, oyuncuyu bonservisiyle öncelikli geri alma hakkına sahip olacak.

BENFICA ÇIKIŞLI

Benfica altyapısında yetişen İsak, kısa bir mühlet Barcelona altyapısında da oynamıştı. İsak transferi yüzünden soruşturma açılan Katalan devi, usulsüzlük sebebiyle transfer yasağı cezası almıştı.

MAÇA ÇIKAMADI

Takıma geldiğinde Barcelona başta olmak üzere pek çok dünya devinin peşinde olduğu söylenen İsak, Fenerbahçe A Kadrosu’nda hiç baht bulamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir