Çağdaş Atan’dan derin analiz! Galatasaray’ı durdurma planını anlattı

Spor Toto Süper Lig’de Galatasaray‘a konuk olan Kayserispor’da Teknik Yönetici Çağdaş Atan, müsabaka öncesinde yaptığı açıklamalarla rakibe yönelik çalışmaları derinlemesine anlattı.

İşte Atan’ın açıklamaları:

“Burada oynamak hiç kolay değil. Galatasaray kendi alanında yeterli bir atmosfer yaratıyor. Kendi oyunumuzu oynamaya ve izleyenlere hoş futbol izletmeye devam edeceğiz. Hoş bir maç olacağını düşünüyorum.

“BİZİM İÇİN 1. BÖLVE 2. BÖLGE ÖNEMLİ”

Bizim için kıymetli olan bilhassa 1. bölgede ve 2. bölgede kazandığımız topları olumlu kullanabilmek. Şayet topu kazandığımız anda birinci pası hakikat çıkabilirsek, rakibin ardına çok rahat geçebileceğimiz konumlar da yakalayabiliriz. Rakibin zaaflarından biri bu. 4-2-3-1 dizilimin de görünse de 3-1-6’ya yoğunlaşıyorlar. Yüksek şiddetli pres yapıyorlar. Hepsine çalıştık, hoş maç olacak.

“SAĞLIK DURUMU MANE’Yİ GETİRDİ”

Mane esasen oynatmak zorunda olduğumuz, performansı yüksek oyuncularımızdan biri. Ümraniyespor maçı da bizim için değerliydi. O maçı kazandığımız için birinci 5’e yaklaştık. Mane’yi özel olarak Galatasaray maçına saklamadık. Sıhhat durumu Mane’yi getirtti.

“SPORLA UĞRAŞAN HERKES BİLİR”

Sporla uğraşan herkes bilir ki, art adale sakatlığı 5-6 gün ister. Mane fedakarlık yapıp Ümraniye maçında 20-30 dk. oynayabileceğini söyledi. Hazır oldu.

“EN ÇOK KAZANAN TAKIM”

“Galatasaray, iç alanda en çok maç kazanan ekip. Oyunun temposunu Galatasaray’a vermememiz gerekiyor. Birbirimizi duymakta bile zorlanacağımızı düşünüyorum fakat maça düzgün hazırlandık. Alabiliyorsak puan ya da puanlar almak için uğraş edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir