Erdoğan’dan İstanbul’da seçim toplantısı: Yükümüz ağır, mesuliyetimiz büyük, görevimiz zor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin İstanbul İl Başkanlığı’nda, AK Parti İstanbul milletvekilleri, ilçe belediye liderleri, vilayet yürütme ve yönetim kurulu üyeleri ve ilçe liderleriyle toplantı yaptı.

Anadolu Ajansı’nın haberine nazaran, basına kapalı toplantıda, 14 Mayıs seçimleri ve 28 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ikinci tıp seçim sürecine yönelik çalışmaların ele alındığı tabir edildi.

‘BİZ BU OYUNA ASLA VE ASLA GELMEYECEĞİZ’

Erdoğan’ın, toplantıda yaptığı konuşmada, “14 Mayıs gecesinden itibaren muhalefetin buram buram provokasyon kokan bildirileri, önümüzdeki sürecin nasıl geçeceğini gösteriyor. CHP Genel Başkanı, koltuğunu kaybedeceğini anladıkça daha da çirkinleşmekte, zehirli bir siyaset lisanına sarılmaktadır. Kendi tabansız karanlığına, ülkeyi ve milleti de sürüklemeye çalışmaktadır. Biz, bu oyuna asla ve asla gelmeyeceğiz. Duruşumuzu bozmayacak, soğukkanlılığımızı koruma edeceğiz. Son 21 yıldır olduğu üzere kendi işimize bakacağız, kendi gündemimize odaklanacağız” dediği belirtildi.

‘SANDIK BAŞI OYUNLARA FIRSAT VERMEYECEĞİZ’

“Milletin karşısına tekrar hizmetlerle, yapıtlarla ve projelerle çıkacaklarını” söyleyen Erdoğan’ın, “Gönüller fethetmenin, yeni bir insanımızı daha saflarımıza katmanın peşinde olacağız. Elbette tüm bunları yaparken seçim günü sandıklara sahip çıkmayı da ihmal etmeyeceğiz. Hiçbir vatandaşımızın oyunun zayi olmasına, gasp edilmesine, sandık başı oyunlarıyla yok sayılmasına fırsat vermeyeceğiz. Yükümüz ağır, mesuliyetimiz büyük, vazifemiz zordur. Buradaki her bir dava arkadaşımızın görevine dört elle sarılacağına yürekten inanıyorum” değerlendirmesinde bulunduğu aktarıldı.

Toplantıya, AK Parti Genel Başkanvekilleri Binali Yıldırım ve Numan Kurtulmuş da katıldı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir