İngiltere ayakta! Liverpool takım otobüsüne saldırı

İngiltere Premier Lig’in 29. haftasında Manchester City, alanında Liverpool’u 4-1 mağlup etti. Haaland’ın yokluğuna karşın Kırmızılar’ı rahat geçen City, önder Arsenal’i takibi sürdürdü.

DÖNÜŞTE SALDIRI

Liverpool kafilesi, dönüşte hücuma uğradı. Manchester City taraftarları otobüse tuğla fırlattı, taş yağdırdı. Camları çatlayan otobüste maddi hasar oluştuğu bildirildi.

CİTY’DEN ÖZÜR

Manchester City kulübü yaşananların akabinde özür diledi. City’den yapılan açıklamada “Bir yerleşim bölgesinde otobüse gerçek bir cisim atıldığını anlıyoruz. Bu cins olaylar katiyen kabul edilemez ve sorumlu bireylerin aksiyonlarını şiddetle kınıyoruz. Büyük Manchester Polisinin bu olayla ilgili soruşturmasını elimizden gelen her biçimde tam olarak destekleyeceğiz. Ayrıyeten Kulüp, bugün maç sırasında konut sahibi taraftarlardan uygunsuz tezahüratlar duyduğu için hayal kırıklığına uğradı. Bu tezahüratların yol açmış olabileceği rastgele bir kabahatten pişmanlık duyuyoruz ve bu fikstürden nefret dolu tezahüratları ortadan kaldırmak için her iki kulüpten taraftar kümeleri ve yetkililerle birlikte çalışmaya devam edeceğiz” açıklamasını yaptı. İngiliz basını olaya geniş yer ayırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir